Kultura | rozrywka | edukacja

Łemkowyna pieśnią malowana (zapowiedź)

Łemkowska pieśniarka, poetka i tłumaczka Julia Doszna, wystąpi w najbliższą niedzielę (8 bm.) w parkowej glorietce, w ramach organizowanych przez Jasielski Dom Kultury „Wakacji ze sztuką”. Koncert „Łemkowyna pieśnią malowana” rozpocznie się o godz. 17.

Bywalcy JDK mieli już okazję bliżej poznać Julię Dosznę, jej talenty i nietuzinkowy głos podczas kwietniowego spotkania z cyklu „Studnia kulturalna” w sali widowiskowej JDK. Tym razem znana promotorka i propagatorka kultury łemkowskiej wystąpi w koncercie plenerowym, w parkowej Glorietce. Będzie śpiewać najpiękniejsze pieśni łemkowskie przy akompaniamencie Mirosława Bogonia.

Julia Doszna śpiewa od najmłodszych lat. Uczyła się śpiewu m.in. u znakomitego muzyka i kompozytora Jarosława Trochanowskiego, twórcy zespołu Łemkowyna. Uczestniczyła w wielu festiwalach, spotkaniach i przeglądach. Koncertowała m.in. w USA, Kanadzie, Japonii, na Węgrzech, Słowacji i Ukrainie. W dorobku artystycznym ma 10 płyt. W latach 90. współpracowała z Krzysztofem Krzyżanowskim tworząc cykl programów „U siebie” dla TV Kraków. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia Królik Wołowski.

Zapowiedź wydarzenia

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE