Sport | rekreacja | turystyka

W Jaśle odbył się międzynarodowy turniej piłkarski rocznika 2003

W minioną sobotę (25.08) został rozegrany międzynarodowy turniej piłki nożnej o Puchar Jasła rocznika 2003.

UKS Szóstka Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

W turnieju, który miał pokazać jak zespoły przepracowały przerwę wakacyjną wystąpiły czołowe drużyny z województwa podkarpackiego i małopolskiego, jak również goście ze Słowacji.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po pięć zespołów. W grupie „A” zagrały następujące ekipy: UKS Szóstka Jasło jako gospodarz turnieju, a zarazem organizator, MFK Koszyce, Sandecja Nowy Sącz, Mosir Mielec i Igloopol Dębica. Natomiast w grupie „B” Czarni 1910 Jasło, Resovia Rzeszów, Dunajec Nowy Sącz, Glinik Gorlice i DAP Dębica.

UKS „Szóstka” wystąpił w następującym składzie: Kacper Warchoł, Alan Szerląg, Jakub Kosiba, Mikołaj Kiełbasa, Tymek Famurat, Mikołaj Pezda, Grzegorz Sarnecki, Mikołaj Rak, Max Kołeczek, Bartłomiej Kafel, Mateusz Trela, Kamil Słowik, Dawid Nachman, Kacper Rogowski i Wiktor Majewski. W turnieju w roli trenera „Szóstki” zadebiutował Wojciech Dubiel.

Rywalizacja w fazie grupowej przebiegała w stojącej na wysokim poziomie rywalizacji mimo, że temperatura sięgała blisko 30 stopni. Nasza drużyna zaczęła od remisu z Igloopolem 0-0, następny mecz chłopcy grają z Mosirem Mielec i odnoszą pierwsze zwycięstwo 3-0 po bramkach Tymka Famurata, Grzegorza Sarneckiego i Kacpra Rogowskiego. Ten wynik tylko podbudował chłopców przed meczem z uważanymi za faworytów turnieju Słowakami. Sam mecz był wyrównanym pojedynkiem, w którym „Szóstka” postawiła silny opór faworytom, a ozdobą meczu – a może i całego turnieju – była bramka na 1-1 strzelona przez Kacpra Warchoła z rzutu wolnego z prawie połowy boiska w samo okienko słowackiej bramki (jak się później okazało jesteśmy jedyną drużyną turnieju, która była w stanie odebrać punkty ostatecznemu zwycięscy turnieju). W ostatnim meczu decydującym o wejściu do czołowej czwórki zawodów z Sandecją przegrywamy niestety 0-3 i pozostaje nam grać o miejsca 5-8.

Pierwszy mecz fazy finałowej gramy z Resovią i wygrywamy 1-0 po bramce, którą strzelił Bartłomiej Kafel. Ostatni mecz gramy z DAP-em Dębica, w którym trener dał pograć zawodnikom, którzy grali troszeczkę mniej w poprzednich meczach, wygrywamy 2-1 po golach Mikołaja Kiełbasy i Kamila Słowika.

Ostateczna kolejność turnieju:
1. MFK Koszyce
2. Dunajec Nowy Sącz
3. Glinik Gorlice
4. Sandecja Nowy Sącz
5. UKS Szóstka Jasło
6. DAP Dębica
7. Igloopol Dębica
8. Resovia Rzeszów
9. Czarni 1910 Jasło
10. Mosir Mielec

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano – Macieja Sochę z Glinika Gorlice Najlepszym bramkarzem został wybrany – Bartłomiej Pis z Dunajca Nowy Sącz
Królem strzelców z 11 bramkami na koncie został Martin Kuśnir z MFK Koszyce

Na koniec musimy podziękować wszystkim rodzicom rocznika 2003 za pomoc w zorganizowaniu turnieju i przygotowanie poczęstunku dla przyjezdnych gości, którzy bardzo miło wspominają atmosferę tego jak i wszystkich turniejów organizowanych przez UKS „Szóstka” Jasło.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE