Na drogach

Bus najechał na tył Poloneza. Dwie osoby w szpitalu

Dwie osoby trafiły do jasielskiego szpitala po zderzeniu dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Lisówek (gmina Skołyszyn). Pas w kierunku Jasła został całkowicie zablokowany. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Kolizja w Lisówku
© terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Kolizja w Lisówku Kolizja w Lisówku

Kolizja w Lisówku Kolizja w Lisówku

Kolizja w Lisówku Kolizja w Lisówku

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po godzinie trzynastej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Polonez, jadąc od strony Gorlic w kierunku Jasła, zatrzymał się chcąc podjąć manewr skrętu w lewo w drogę powiatową nr 1831R relacji Lisówek-Lisów. W tym momencie doszło do najechania na tył pojazdu przez jadącego za nim busa.

W zderzeniu poszkodowani zostali kierowca i pasażer Poloneza. Obaj mężczyźni zostali zaopatrzeni przez zespoły ratownictwa medycznego i przewiezione do jasielskiego szpitala na obserwację. Kierowca i pasażerowie busa nie odnieśli obrażeń ciała.

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (samochód ratownictwa technicznego) i Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym w Skołyszynie.

Pas w kierunku Jasła został całkowicie zablokowany. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Skołyszynie.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Bus najechał na tył Poloneza. Dwie osoby w szpitalu”