Informacje

Sprawne działania policjantów zapobiegły tragedii

Informacja od internautki oraz współdziałanie policjantów z Otwocka i Jasła pozwoliły uniknąć tragedii. Funkcjonariusze uchronili przed nieszczęściem mężczyznę, który groził, że odbierze sobie życie. Policjanci odnaleźli go i przekazali pod opiekę lekarską.

POLICJA
© archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W miniony wtorek mieszkanka Otwocka zadzwoniła do dyżurnego miejscowej komendy Policji z prośbą o pomoc. Kobieta poinformował, że rozmawiała za pośrednictwem komunikatora internetowego z mężczyzną twierdzącym, że nie jest w stanie poradzić sobie ze swoimi problemami, które go dotknęły i zamierza popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, których celem było ustalenie dokładnego miejsca pobytu desperata. Okazało się, że grożącym odebraniem sobie życia jest mieszkaniec Jasła.

Zgromadzone informacje policjanci z Otwocka przekazali dyżurnemu jasielskiej komendy, który skierował pod wskazany adres policyjny patrol. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali mężczyznę, który przyznał, że ma problemy i chce popełnić samobójstwo. Wymagał on pomocy lekarskiej. Na miejsce policjanci wezwali zespół pogotowia ratunkowego, który przewiózł mieszkańca Jasła do szpitala.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE