Trwa zwycięska passa siatkarzy MKS „MOSiR” Jasło

Jak informuje V-ce Prezes Zarządu jasielskiego klubu siatkarzy Tadeusz Baniak: siatkarze w ubiegły weekend rozgrywkowy zgromadzili komplet punktów we wszystkich kategoriach rozgrywkowych.

Kadeci MKS MOSiR Jasło
Kadeci po zwycięstwie w Leżajsku. W rzędzie górnym od lewej: J.Łaba - trener, M. Dryja, O. Wiliński, D. Źrebiec, J. Mucha, J. Procanin, M. Pomarański, G. Owsiak. W rzędzie dolnym od lewej: J. Bukry, D. Stanek, J. Łaba, P. Hołodniak, D. Żółtek.

Młodzicy rozgrywali turniej w jasielskiej hali przy Gimnazjum nr 2 w niedzielne przedpołudnie. W dwóch meczach pokonali rywali w setach 2-0. Pokonali zawodników Karpat Krosno w setach do 14 i 18, a z Sanokiem wygrali do 21 i 19-tu. Tym samym zajmują czołową lokatę w tabeli wojewódzkich rozgrywek i mają dużą szansę awansu do finałów MP. Trener Mateusz Gliwa nie ukrywa swojego ogromnego zadowolenia z wyników pracy i kolejnych wygranych pojedynków.

W sobotę rano kadeci wraz z trenerem Jerzym Łabą gościli na parkiecie w Leżajsku, rozgrywając mecz z tamtejszym LTS Feniks. Pokonali gospodarzy w trzech setach (22,22,19) i tym samym powrócili z kompletem punktów.

Juniorzy podejmowali w hali jasielskiego MOSiR-u drużynę Karpat Krosno. Derby juniorów zakończyły się wynikiem 3:1 dla jasielskich siatkarzy w setach (22:25, 25:11, 25:14, 25:18). Pierwszego seta jaślanie przegrali po niemrawej grze do 22, jednak od drugiego seta oblicze meczu uległo diametralnej zmianie. Jaślanie dominowali w każdym elemencie, szczególnie dając się we znaki zawodnikom krośnieńskim bardzo skuteczną zagrywką.

Zwycięstwem 3:1 zakończył się mecz seniorów MKS „MOSiR” Jasło na bardzo trudnym terenie „Głogovi” Głogów. Pierwszy set rozstrzygnęli na swoją korzyść głogowianie 30:28. W pozostałych setach trwała wyrównana walka, jednak końcówki należały wyraźnie do jasielskich siatkarzy, którzy wygrali kolejne sety do 20, 21, 18.