Sport | rekreacja | turystyka

Piąte miejsce UKS „Szóstki” na Turnieju Resovia Winter Cup

W sobotę (08.12) odbył się TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ RESOVIA WINTER CUP KIELNAROWA 2012 rocznika 2003. Nasza drużyna UKS Szóstka Jasło grała w grupie „B” z drużynami: DAP Dębica, Stal Stalowa Wola, Glinik Gorlice i Resovia II Rzeszów.

UKS Szóstka Jasło rocznik 2003
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Turniej rozgrywany był w hali o jakiej możemy sobie tylko pomarzyć w Jaśle, co powinno być wstydem dla władz miasta, że taka mała miejscowość jak Kielnarowa posiada halę o wymiarach 64 x 32 m. Gra na takiej sali jest nowością dla naszych chłopców, którzy na co dzień muszą trenować w malutkiej sali Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle. Gramy systemem 8+1 (bramkarz i 8 zawodników w polu).

Do pierwszego meczu wychodzimy ze Stalą Stalowa Wola i wygrywamy 2-0 po bramkach Mikołaja Raka i Dawida Nachmana. Na kolejny mecz musimy czekać ponad trzy godziny, co na pewno nie pomogło chłopcom w meczu z silnym Glinikiem Gorlice. Niestety ten mecz przegrywamy 0-2. Kolejny mecz gramy z drugą Resovią Rzeszów i wygrywamy 1-0 po golu Wiktora Majewskiego. Ostatni mecz grupowy gramy z DAP-em Dębica i żeby wyjść do pierwszej czwórki turnieju musimy wygrać. Niestety mimo wielu sytuacji z obu stron mecz kończy się remisem 0-0. Taki wynik daje nam trzecie miejsce w grupie i pozostaje mam grać o miejsca 5-8 w turnieju razem z ekipami Juniora Łańcut i Resovii I Rzeszów. Mecz z Juniorem Łańcut wygrywamy 2-0 po dwóch bramkach Kacpra Rogowskiego i przed meczem z Resovią mamy już zapewnione V miejsce w turnieju. Mecz z gospodarzami turnieju kończy się remisem 1-1, a gola dla Szóstki strzelił Bartek Kafel.

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Kacper Warchoł, Mikołaj Rak, Bartek Kafel, Mikołaj Pezda, Alan Szerląg, Dawid Nachman, Grzegorz Sarnecki, Kacper Rogowski, Wiktor Majewski, Mikołaj Kiełbasa i Igor Wanat.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Dap Dębica
2. Glinik Gorlice
3. Sandecja Nowy Sącz
4. Stal Mielec
5. UKS SZÓSTKA JASŁO
6. Junior Łańcut
7. Stal Stalowa Wola
8. Resovia I Rzeszów
9. Ruch Chorzów
10. Resovia II Rzeszów
11. Czarni 1910 Jasło

Serdeczne podziękowania dla Roberta Kołeczka za dofinansowanie wyjazdu na turniej.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Piąte miejsce UKS „Szóstki” na Turnieju Resovia Winter Cup”