Loża medialna

Rekordowa kontrabanda przejęta przez pograniczników w Nowym Żmigrodzie

Polskie Radio Rzeszów informuje o próbie przemytu papierosów za zachodnią granicę, którą udało się udaremnić strażnikom granicznym w miejscowości Nowy Żmigród. Według pograniczników to największa zabezpieczona kontrabanda w ciągu ostatnich dwóch lat na terenie województwa podkarpackiego. Jej szacunkowa czarnorynkowa wartość to ponad dwa i pół miliona złotych.

Straż Graniczna
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W sobotę nad ranem funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w miejscowości Nowy Żmigród, na drodze wojewódzkiej, zatrzymali do rutynowej kontroli samochód ciężarowy Renault Magnum, którym kierował 56-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Podczas wykonywania czynności służbowych okazało się, że cała naczepa „ciężarówki” jest szczelnie wyładowana paczkami papierosów bez akcyzy.

Pojazd został zabezpieczony, a kierowca oraz podróżujący z nim pasażer zatrzymani do wyjaśnienia. Mężczyźni przyznali, że kontrabanda miała trafił za zachodnią granicę, najprawdopodobniej do Anglii.

Pogranicznicy ujawnili 4,5 miliona papierosów o czarnorynkowej wartości dwóch i pół miliona złotych. Próbują też ustalić skąd i dokąd miał trafić trefny towar.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE