Siatkarski weekend 02/03.02.2013

Kolejny dobry mecz w tym tygodniu rozegrały siatkarki UKS-u w Podkarpackiej Lidze Juniorek pokonując MKS SAN-PAJDA Jarosław 3:1 (25:22, 18:25, 25:21, 25:22).

UKS MOSiR Jasło - siatkówka

Do tego spotkania oba zespoły przystąpiły mocno zmotywowane, ponieważ rezultat tego meczu mógł zdecydować która drużyna zajmie drugie miejsce w rozgrywkach. Po wyrównanym nerwowym początku szybszym opanowaniem wykazały się zawodniczki Z Jarosławia, które w tej fazie gry grały nie szablonowo popisując się dynamicznym atakiem na siatce z pierwszej i drugiej linii. Przy stanie 17:20 gospodynie zaczęły odrabiać straty punktowe. Trudne zagrywki naszego zespołu oraz uważna gra w obronie zdecydowała o wygraniu tego seta. W kolejnym secie od początku inicjatywę przejęły przyjezdne  podkręcając tępo gry. Dynamiczne ataki skrzydłowych oraz atakującej z pierwszej strefy pozwoliło im  seryjnie zdobywać kolejne punkty. W kolejnej partii to gospodynie  od razu przejęły inicjatywę. Blok oraz ofiarna gra w obronie  po której skutecznie grały z kontry, to elementy które  zdecydowały o wyraźnej wygranej tej partii. Czwarta partia zaczęła się od nierównej gry po obu stronach siatki. Jasielskie zawodniczki szybko objęły prowadzenie 5:1, aby po kilku akcjach przegrywać 7:10. Od tego momentu oba zespoły przystąpiły do twardej walki o każdy punkt. Więcej dokładności w tej fazie wykazały gospodynie, szczególnie w elemencie odbioru dynamicznej zagrywki „tenisowej” z którą w wcześniej miały pewne  problemy. Odrobiły straty punktowe, a od stanu wyniku 20:19 przejęły wyraźnie inicjatywę starając się się nie dopuścić do konieczności gry kolejnej partii.

UKS „MOSiR” Jasło: Justyna Kosiba, Marta Cichoń (kapitan), Zuzanna Midura, Gabriela Macek, Karolina Jurusik, Karolina Mitoraj, Angelika Osiewalska (libero), Beata Kurczaba, Weronika Wolak, Monika Frydrych. Trener: Leszek Wierzgacz.