Sport | rekreacja | turystyka

W najbliższą sobotę charytatywne spotkanie Czarnych z Sandecją Nowy Sącz

Pod naszym patronatem

Dnia 23 lutego na stadionie przy ulicy Śniadeckich 15 w Jaśle odbędzie się mecz charytatywny na rzecz JKS Czarni 1910 Jasło pomiędzy JKS Czarni Jasło a KKS Sandecja Nowy Sącz. Zaplanowany początek spotkania to godzina 13.

ZAPOWIEDŹ
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Jak wcześniej informowaliśmy z inicjatywą rozegrania spotkania w odpowiedzi na informację o ciężkiej sytuacji jasielskiego klubu wyszło Stowarzyszenie Kibiców Sandecji. Na pomysł z entuzjazmem zareagował Zarząd Sandecji Nowy Sącz i włączył ten mecz w oficjalny kalendarz przygotowań do rundy wiosennej 1 ligi. Za pomocą rzecznika prasowego Michała Śmierciaka został nawiązany kontakt z przedstawicielami jasielskiego klubu co poskutkowało szeregiem spotkań roboczych przygotowujących do rozegrania spotkania w Jaśle. Mamy zapewnienie z Nowego Sącza iż pierwszoligowy klub przyjedzie do Jasła w najsilniejszym składzie.

Samemu spotkaniu prócz wymiaru sportowego będzie towarzyszyło szereg akcji promocyjnych mających na celu osiągnięciu jak największych przychodów na rzecz 103 letniego klubu. Jedną z najważniejszych będzie internetowa licytacja gadżetów i pamiątek przekazanych specjalnie na ten cel. Licytacja rozpocznie się 10 lutego za pośrednictwem najpopularniejszego internetowego portalu aukcyjnego. Prośba o przekazanie pamiątek spotkała się z naprawdę dużym odzewem ze strony wielu klubów zarówno ektraklasowych jak i pierwszoligowych, które to przekazały sporo pamiątek (koszulki, piłki) z podpisami kadry zawodniczej.

Czynione są starania również o pozyskanie pamiątek od reprezentacji Polski w piłce nożnej przebywającej na zgrupowaniu. Prócz tego wiele zaprzyjaźnionych kibiców zarówno z Nowego Sącza jak i Jasła przekazuje swoje pamiątki z prywatnych kolekcji na właśnie tą aukcję. Prawdziwą perełką są dwa gadżety, które dzięki prywatnym kontaktom przekazał hiszpański piłkarz Sandecji Ruben Montero – a są to meczowa koszulka Ikera Cassilasa (z poprzedniej edycji Ligi Mistrzów) oraz piłka z podpisami zawodników Realu Madryt.

W przerwie meczu są również planowane atrakcję dla zgromadzonych w postaci konkursu rzutów karnych oraz licytacja gadżetów związanych z tym meczem. Dla kibiców przybyłych na stadion w Jaśle będzie przygotowany catering oraz stoisko z pamiątkami klubowymi.

W najbliższym czasie zostanie ze strony jasielskiego klubu wysłane pismo-zaproszenie do wszystkich firm na terenie Jasła, wszystkich radnych (zarówno powiatu jak i miasta), posłów i senatorów związanych z naszym miastem z propozycją zakupu specjalnego biletu cegiełki w cenie 100 zł. Przychód z biletów cegiełek będzie przeznaczony na działalność młodzieżową. Mimo kryzysu i ograniczenia finansowania chcemy uniknąć sytuacji, aby najmłodsi nie byli w stanie uczestniczyć w turniejach zagranicznych, w których co roku godnie reprezentują swoje miasto oraz swój klub w spotkaniach z rówieśnikami zza granicy. O odzewie oczywiście za zgodą zainteresowanych będziemy informować na stronie klubowej. Bilety cegiełki będzie można również nabyć w sekretariacie klubu.

Chcąc rozszerzyć imprezę o właśnie najmłodszych zawodników organizowany jest sparing pomiędzy rocznikami 2003 oraz 2006. Młodzi piłkarze z Jasła i Nowego Sącza spotkają się i rozegrają towarzyskie spotkania na hali MOSiR 23 lutego o godzinie 10. Zachęcamy wszystkich do wsparcia młodych zawodników.

Wstęp jest bezpłatny.

Sebastian Osuch

SŁOWA KLUCZOWE