Kultura | rozrywka | edukacja

Finał Międzygimnazjalnego Konkursu Językowego w Liceum w Kołaczycach

W dniu 5 marca 2013 roku miał miejsce finał Międzygimnazjalnego Konkursu z Języka Angielskiego i Niemieckiego, którego organizatorem jest nieprzerwanie od 2006 r. Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach.

Laureaci
Fot. © archiwum Szkoły

W konkursie wzięło udział 67 uczniów z dwunastu szkół gimnazjalnych powiatu jasielskiego i dębickiego: Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Gimnazjum nr 4 w Jaśle, Zespół Szkół Publicznych w Tarnowcu, gimnazja z Sieklówki, Januszkowic, Brzostku, Brzysk, Błażkowej, Kołaczyc, Wróblowej i Warzyc. W finale znaleźli się laureaci pierwszego etapu konkursu przeprowadzonego w grudniu 2012 r. w szkołach macierzystych.

Organizatorzy za cel postawili sobie motywowanie młodzieży do nauki języków obcych, rozwijanie ich zainteresowań oraz integrację młodzieży z środowisk lokalnych.

Zadania konkursowe polegały na rozwiązaniu w formie pisemnej testu gramatyczno-leksykalnego w kategorii: język angielski lub język niemiecki.

Po napisanych testach czekającym na wyniki obrad jury gimnazjalistom wolny czas uatrakcyjnił występ Anglojęzycznego Koła Teatralnego działającego w liceum Kołaczycach. Tym razem młodzi aktorzy przedstawili w języku angielskim inscenizację słowno-muzyczną pt. „Angel’s Power”. To opowieść o rozważaniach młodego pokolenia nad otaczającym go światem oraz poszukiwaniem wartości i sensu życia.

Po zakończeniu obrad jurorów, Dyrektor Antoni Salacha i Burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce Małgorzata Salacha uroczyście wręczyli laureatom dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce.

Miejsca na podium zajęli uczniowie następujących szkół:

kategoria- język angielski
I miejsce- Gimnazjum nr 1 w Jaśle
II miejsce- Gimnazjum we Wróblowej
III miejsce- Gimnazjum w Błażkowej

kategoria – język niemiecki
I miejsce, II miejsce, III miejsce- Gimnazjum nr 1 w Jaśle.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy osiągnięć.

(LO w Kołaczycach)

SŁOWA KLUCZOWE