Kultura | rozrywka | edukacja

O karierze dziennikarza muzycznego – Link do przyszłości w MBP Jasło

Warto marzyć i konsekwentnie dążyć do celu – przekonywał młodych ludzi dziennikarz muzyczny Łukasz Pieter podczas spotkania 10 kwietnia 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Spotkanie z Łukaszem Pieterem
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Jak wygląda praca dziennikarza muzycznego, jakie zawody są obecnie „na czasie” i czym rządzi się rynek pracy – między innymi nad tym zastanawiali się uczestnicy spotkania.

Dzięki rozgrzewce Mógłbym być młodzi ludzie poznali zawody przyszłości i odkryli swoje predyspozycje zawodowe – okazało się, ze wśród nich są świetni webmasterzy, ratownicy medyczni czy specjaliści ds. logistyki. Natomiast quiz dotyczący rynku pracy pozwolił im poznać bliżej różne formy rozwoju zawodowego – teraz wiedzą już, że mając pomysł na firmę mogą założyć startup czy pracować w formie geoarbitrażu bez względu na bariery geograficzne.

Spotkanie okazało się dla młodych ludzi bardzo inspirujące. Poruszyła mnie historia Pana Łukasza, jego determinacja w spełnianiu marzeń. Warto wierzyć w soje możliwości i spełniać marzenia. Wiem, czym kierować się podejmując decyzję o swojej przyszłości zawodowej – powiedziała na zakończenie jedna z uczestniczek.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE