Kultura | rozrywka | edukacja

Pracownia plastyczna – „stART”

Działająca w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie pracownia plastyczna to miejsce umożliwiające dzieciom i młodzieży rozwijanie swojego talentu. Uczestnicy poznają różnorodne techniki i materiały, co pozwala na swobodną ekspresję i realizowanie swoich twórczych poszukiwań i zamierzeń.

Pracownia plastyczna
Fot. © GOKiCz w Skołyszynie

Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu, cieszą się dużym zainteresowaniem, obecnie zapisanych jest 43 uczniów. We wtorki odbywają się zajęcia dla najmłodszych od lat czterech do klasy trzeciej szkoły podstawowej, natomiast w czwartki uczniowie z klas IV – VI szkoły podstawowej, druga grupa w tym dniu doskonali swoje umiejętności z grafiki warsztatowej.

Uczestnicy biorą udział w konkursach plastycznych, mają możliwość kontaktu ze sztuką poprzez oglądanie wystaw. Prace eksponowane są w pracowni jak również na wystawach podsumowujących rok szkolny. W maju odbędzie się wystawa indywidualna jednej z uczestniczek zajęć plastycznych. Podczas wakacji większość prac uczestników zajęć będzie można oglądać na wystawie w GOKiCz.

Zainteresowanych zajęciami prosimy o kontakt telefoniczny 013/4491017.

Władysława Kołodziej
(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE