Kultura | rozrywka | edukacja

„Wierszyki plątające języki” – konkurs na audiobook

Pod naszym patronatem

Pobaw się słowem, nagraj mini audiobook i zgarnij nagrody! Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Wierszyki plątające języki”.

Zapowiedź
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Wystarczy odrobina chęci, trzy krótsze lub dłuższe wiersze, nieco ćwiczeń poprawnej wymowy, ciekawy sposób interpretacji, recytacja. I gotowe!

Celem konkursu jest promowanie literatury i czytelnictwa przy użyciu słowa w formie przekazu dźwiękowego. Zadanie konkursowe polega na nagraniu na nośniku elektronicznym, umożliwiającym odsłuchanie nagrania, maksymalnie trzech wybranych wierszy polskich autorów. Prace konkursowe powinny mieć formę audiobooka, czyli książki do słuchania. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat i 13-16 lat. Termin nadsyłania nagrań trwa od dnia 26 kwietnia – 27 maja 2013 r. włącznie. Ogłoszenie wyników nastąpi 7 czerwca.

Przy ocenie, jury będzie brało pod uwagę m.in. poprawność językową, kulturę słowa, interpretację utworu, ciekawy, indywidualny charakterem nagrania, dobór tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie www.mbp.jaslo.pl, w Oddziale dla Dzieci i filiach MBP.

Zachęcamy do udziału w zabawie słowem!

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE