Kultura | rozrywka | edukacja

Cybernetyczny obraz gwary (zapowiedź)

W dniu 24 maja 2013 r. o godz. 11.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do Czytelni Głównej na spotkanie z Leszkiem Onakiem i Łukaszem Podgórni.

Zapowiedź

Poeci cybernetyczni opowiedzą o nowoczesnych, innowacyjnych formach literackich. Przedstawią multimedialną prezentację, na której za pomocą animacji, obrazu i dźwięku zestawią ze sobą fragmenty utworów oraz zdań i form językowych zaczerpniętych z różnych gwar. Zaprezentują również działalność Fundacji Liternet, zajmującej się promocją literatury w Internecie i udostępnianiem nowych przestrzeni technologicznych dla literatury i sztuki.

Leszek Onak – internetowy wydawca, promotor nowych trendów w literaturze, kreator nietypowych przestrzeni do dyskusji. Inicjator powstania Fundacji Liternet. Współtwórca portalu Niedoczytania.pl i twórca serwisu społecznościowego dla autorów i czytelników Liternet.pl. Interesuje się nowymi mediami, internetem i net artem.

Łukasz Podgórni – tworzy grafikę komputerową, aplikacje flashowe i obiekty literackie. W swojej twórczości wykorzystuje syntezę mowy oraz pętle audio. Sygnował manifesty poezji cybernetycznej, współtworzy związane z nią inicjatywy (http://cichynabiau.blogspot.com, http://perfokarta.net). Autor tomików „Skanowanie balu” (2012), „noce i pętle” (2010). Wraz z Urszulą Pawlicką opracował zbiór cyfrowych adaptacji wierszy Tytusa Czyżewskiego (2012).

Spotkanie organizowane w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Cybernetyczny obraz gwary (zapowiedź)”

  1. A jo oglondoł tego nie bede bo żeleźnicom chodzom tylko towarowe.A jo byk chcioł tych godek nasłuchać sie i do chałpy nazad przyjechać kulturnie kolejom a nie łobijać sie z tymi chuncwotami co ze szkół wrocajom po naukach tymi wielgachnymi autami.A tak se wezne boconia sierpa i troche zieleniny królikom narzne.Ale jużci że kto kce nijech se jedzie. Mnie to haj nie wadzi.No, a chawok kole kompiutra leżom se wierszyki Jadama Mickiewicza to se poczytom.Nojelepi mi sie podobajom Sonety Krymskie i tyn taki jedyn wiersz co to go pisoł do ty swoi lubienicy co to jii łojcowie nie kcieli by sie za niego wydawała.Lubie tyż se poczytać tyn wiersz „Do przyjaciół Moskali” ale z cicha teroz bo sie boje że mie PiS-y wyśmiejo a zdrajcom łobwołajom. A tak ku prowdzie to i Mickiewicza by Ruskim sprzedawczykiem łobwołać można bo się przecie z Puszkinem zchodziłł barz mocno a dobrze.No ale przecie kończyć muse bo cosik serwer szwankuje i za mało megabajtów mi chaj przesyło i sie kompiuter wieso.