Kultura | rozrywka | edukacja

O Kopciuszku, Czerwonym Kapturku i Gargamelu na radiowej fali

Pod naszym patronatem

W dniach 13-14 maja 2013 r. odbyły się dwudniowe warsztaty dziennikarskie „Literatura na fali” przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Warsztaty prowadził dziennikarz radiowej Trójki, Dariusz Bugalski.

Warsztaty dziennikarskie
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Pierwszego dnia zajęcia odbywały się w MBP w Jaśle, a uczestnicy poznawali tajniki przygotowania audycji radiowej. Dowiedzieli się m.in. jak przygotowywać pytania, jak utrzymywać uwagę słuchaczy, jak kontrolować przebieg programu. Obejrzeli również przykłady dobrych i złych audycji.

Drugiego dnia warsztatów nabyte umiejętności zostały sprawdzone w praktyce. Zajęcia odbyły się w nowoczesnym, profesjonalnym studiu Papaya Studio w Lipinkach, pracującym w domenie cyfrowej. Adepci dziennikarstwa pracowali “na antenie” pod okiem prowadzącego D. Bugalskiego. Dwuosobowe grupy miały przygotować 10 minutowe audycje poświęcone bohaterom ulubionych bajek. Audycje były nagrywane, a po nagraniu dyskutowano o dobrych stronach audycji i najczęściej popełnianych błędach.

Partnerem w organizacji warsztatów była firma Romanow: Ciesielstwo – Dekarstwo.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE