Na drogach

Rowerzystka w szpitalu. Najechał na nią samochód osobowy

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w Nawsiu Kołaczyckim, w którym ucierpiała rowerzystka. Kierującą jednośladem potrącił jadący w tym samym kierunku samochód osobowy. Nastolatce pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego. Trafiła do jasielskiego szpitala, gdzie pozostała na dalszym leczeniu.

Wypadek w Nawsiu Kołaczyckim
Policjant wykonujący oględziny samochodu osobowego uczestniczącego w wypadku.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do wypadku doszło około godziny czternastej. Jego okoliczności na miejscu wyjaśniali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza.

Na podstawie rozmów z uczestnikami i świadkami zdarzenia oraz oględzin uczestniczących w nim pojazdów wstępnie ustalono, że rowerzystka jechała od strony Bieździadki. Na prostym odcinku drogi prawdopodobnie chciała zjechać na teren prywatnej posesji i rozpoczęła wykonywanie manewru skrętu w lewo. W tym samym kierunku jechał samochód osobowy Ford Focus, którego kierująca najechała na rowerzystkę. Dziewczyna uderzyła o szybę przednią pojazdu i upadła na jezdnię, doznając obrażeń ciała.

13-letnia mieszkanka gminy Kołaczyce została przewieziona przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Jaśle. Ze względu na charakter odniesionych urazów, została hospitalizowana.

Kierującej samochodem osobowym 23-letniej kobiecie nic się nie stało. Była trzeźwa.

Policyjny technik zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną – materiały niezbędne w dalszym postępowaniu prowadzonym w związku z zaistniałym wypadku.

Zdarzenie miało miejsce na drodze powiatowej nr 1837R relacji Kołaczyce – Sieklówka – Lubla.

TEN ARTYKUŁ POWSTAŁ DZIĘKI WAM! Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na naszą skrzynkę redakcyjną od Czytelnika. Serdecznie dziękujemy.

Wypadek w Nawsiu Kołaczyckim
Pojazdy uczestniczące w wypadku.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR (x2)
Wypadek w Nawsiu Kołaczyckim

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Rowerzystka w szpitalu. Najechał na nią samochód osobowy”

  1. tak pięknie opisane,ale tak się składa że znam tą dziewczynę i dawała znak że skręca. wina jest po stronie kierowcy .

  2. tak to jest jak kierowcy mają sie za święte krowy!!! widzi taki jeden z drugim kawałek prostej drogi i w du*ie ma, że to teren zabudowany i ograniczenie prędkości jest!!! Bo sie im śpieszy !!!

  3. tak to jest jak dzieci nie patrzą na drogę,tylko jeżdżą jak piraci ,wcale się nie dziwię,że tyle wypadków dookoła jest z rowerzystami jak nie patrzą na jezdnię…