Sport | rekreacja | turystyka

Trzy złote medale dla Tarnowca

Majowy Turniej Badmintona, który rozegrany został 1 maja w Szymbarku k. Gorlic zgromadził liczne ekipy z Małopolski i Podkarpacia. Wśród najlepszych badmintonistów nie zabrakło również przedstawicieli UKS „MixTeam” z Tarnowca.

Turniej w Szymbarku

Nasz klub reprezentował 5-cio skład: Ola Smalarz, Ania Sawicka, Jessi Orzechowicz, Michał Mazur i Eryk Głowacki. Sam udział w Turnieju był dużym wyróżnieniem dla tych młodych sportowców, którzy dopiero debiutują w tego typu zawodach. Wszyscy walczyli dzielnie i ambitnie a dodatkowo ten piękny pierwszy majowy dzień wykorzystali do wspólnych zabaw oraz nawiązania znajomości z rówieśnikami z innych klubów.

Pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła Jessica Orzechowicz, która w tym sezonie w swojej kategorii wiekowej (U-11) wszystkie mecze wygrywa bez straty seta.

Cztery dni wcześniej na Wojewódzkim Turnieju w Jaśle Jessi zdobyła dwa złote medale – w grze pojedynczej oraz podwójnej (razem ze swoją starszą koleżanką z Rzeszowa Patrycją Domańską przedstawicielką klubu PTS Walter Rzeszów).

Turniej w Jaśle

W turnieju wojewódzkim Jessica i Patrycja nie miały sobie równych i wygrały wysoko wszystkie swoje mecze deklasują przeciwniczki z innych klubów. Nietrudno było również wytypować finalistki gry pojedynczej. W finale zagrały oczywiście partnerki gry deblowej: Jessica i Patrycja, które już wcześniej na różnych turniejach wielokrotnie rywalizowały ze sobą. Tym razem lepszą okazała się Jessi, która wygrała finał 2-1 w setach. Na Tym Turnieju Jessica była najmłodszą uczestniczką i rywalizowała ze starszymi zawodniczkami z klas V i VI SP ( kategoria U-13).