Kultura | rozrywka | edukacja

Finał konkursu „Wierszyki plątające języki”

7 czerwca 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu na audiobook „Wierszyki plątające języki”.

Dzień dziecka w bibliotece
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Celem konkursu była promocja czytelnictwa i literatury. Poprzez nagranie na nośniku elektronicznym maksymalnie 3 wierszy, uczestnik zapoznawał się z tekstem literackim, poprawną artykulacją i wymową oraz ze sztuką interpretacji tekstu. Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-16 lat.

W dniu 03 czerwca 2013 r. odbyło się posiedzenie jury konkursu. Jury w składzie: Bożena Molska – kierownik działu Kultury, Spraw Społecznych i Sportu Urzędu Miasta Jasła, Janusz Szewczyk – dyrektor Jasielskiego Domu Kultury, Małgorzata Piekarska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Beata Szybka – pracownik MBP w Jaśle , koordynator projektu „Wariacje Literackie” oceniło 12 audiobooków. Wszystkie audiobooki spełniły wymagania techniczne. Jury oceniając utwory brało pod uwagę interpretację tekstu, indywidualny charakter nagrania, efekty dźwiękowe, dobór tekstu.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Grupa wiekowa 7-9 lat:
I nagroda – Emilia Kuczała
II nagroda – Natalia Hendzel, Anna Światek
III nagroda – nie przyznano
Wyróżnienia – Maria Adamska, Zofia Adamska, Patrycja Bania, Adam Gancarski, Marlena Szpak

Grupa wiekowa 10-12 lat:
I nagroda – Szymon Kalisz
II nagroda – Wiktor Gondek, Paulina Sorys
III nagroda – nie przyznano

Grupa wiekowa 13-16 lat
I nagroda – Anna Woźniak
II i III nagrody nie przyznano

Nagrodzone audiobooki będzie można wysłuchać na kanale YouTube biblioteki oraz blogu projektu http://wariacjeliterackie.blogspot.com/.

Konkurs realizowany był w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE