Kultura | rozrywka | edukacja

Kolorowe książkowe światy (zapowiedź)

Pod naszym patronatem

4 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci do odbycia podróży po Kolorowych książkowych światach i udziału w integracyjnym pikniku z wyobraźnią. W roli oprowadzających wystąpią: Paweł Beręsewicz – autor popularnych książek dla dzieci oraz Natalia Zduń i Piotr Panczak, aktorzy Teatru Maska w Rzeszowie.

Zapowiedź Zapowiedź
(Kliknij na plakat, żeby powiększyć)

Paweł Beręsewicz – anglista, tłumacz, autor cenionych i nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży. Popularność przyniósł mu cykl o sympatycznej rodzinie „Ciumków”, a także kryminał dla nastolatków „Tajemnica człowieka z blizną”, powieść „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek?” oraz historia dla najmłodszych „Czy wojna jest dla dziewczyn?”

Teatr Maska w Rzeszowie jest jedynym profesjonalnym teatrem lalek na Podkarpaciu. Gra na własnej scenie w Rzeszowie oraz na terenie całego województwa podkarpackiego. Prowadzi edukację teatralną, która zaznajamia młodych widzów z tajnikami sztuki teatru.

Spotkanie z P. Beręsewiczem i aktorami Teatru Maska odbędzie się w ramach projektu „Wariacje literackie” który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Imprezie towarzyszyć będzie tradycyjnie głośne czytanie, zabawy animacyjne, tańce oraz quizy i zagadki. Na najmłodszych czeka mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy inspirowanej przygodami ulubionych bohaterów książkowych. Czytać dzieciom będą przedstawiciele władz lokalnych, partnerzy MBP w Jaśle oraz sponsorzy, dzięki którym na dzieci czekają miłe niespodzianki.

Piknik odbędzie się w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom „Całe Jasło czyta dzieciom”. Sponsorami akcji są Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. oraz Jan Wątroba – Piekarnia-Ciastkarnia. Współorganizatorem pikniku jest Jasielski Dom Kultury.

Piknik odbędzie się o godz. 9.30 w holu Jasielskiego Domu Kultury.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE