Informacje

Ogólnopolska Noc Profilaktyki (zapowiedź)

W najbliższą sobotę 22 czerwca 2013 r. na terenie całego kraju zostaną przeprowadzone działania profilaktyczne pn. „Ogólnopolska Noc Profilaktyki”. Celem akcji jest edukacja młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, promowanie mody na życie wolne od uzależnień, a także promocja innowacyjnych działań z zakresu profilaktyki rówieśniczej. Do akcji włączyli się również jasielscy policjanci.

POLICJA
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” wpisanego do rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, w najbliższą sobotę planowane jest zorganizowanie po raz pierwszy w kraju Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki. Organizatorzy akcji zaproponowali, aby stała się ona ogólnonarodowym zrywem jedności pokoleniowej, instytucjonalnej i środowiskowej w działaniach skierowanych na przeciwdziałanie uzależnieniom, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

Ogólnopolska Noc profilaktyki zbiega się z organizowanym w Jaśle „Dniem Kultury Romskiej”. W trakcie tej imprezy na płycie jasielskiego Rynku działał będzie policyjny punkt konsultacyjno-informacyjny. W specjalnie przygotowanym namiocie będzie można zapoznać się z prowadzonymi przez Policję działaniami profilaktycznymi. Policjanci zajmujący się prewencją kryminalną chętnie porozmawiają na temat oczekiwań społecznych dotyczących bezpieczeństwa, jak też udzielą porad z zakresu zapobiegania przemocy w rodzinie oraz zjawiskom patologii społecznej, w głównej mierze alkoholizmowi i narkomanii. Funkcjonariusze będą również rozdawać przygotowane w tym celu materiały edukacyjne.

Ponadto policjanci wraz ze strażakami wezmą udział w pokazie sprzętu, na co dzień używanego w służbie. Chętni będą mogli m.in. usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i obejrzeć wóz strażacki. Dla najmłodszy gości funkcjonariusze przygotowali upominki.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE