Informacje

Za nami Ogólnopolska Noc Profilaktyki

Wczoraj odbyła się „Ogólnopolska Noc Profilaktyki”. Impreza profilaktyczna, której inicjatorem jest Komenda Główna Policji miała za zadanie poruszyć serca wolne od uzależnień, przemocy i obojętności. W Jaśle akcja została zorganizowana podczas obchodów „Dnia Kultury Romskiej”. Uczestniczyli w niej policjanci z jasielskiej komendy.

Policja profilaktycznie
Fot. © KPP w Jaśle

Celem zorganizowanej po raz pierwszy w kraju „Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki” jest edukacja młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, promowanie mody na życie wolne od uzależnień, a także promocja innowacyjnych działań z zakresu profilaktyki rówieśnicze.

W Jaśle akcja zbiegła się z obchodami „Dnia Kultury Romskiej”. W czasie tej imprezy na płycie jasielskiego Rynku działał policyjny punkt konsultacyjno-informacyjny. W specjalnie przygotowanym namiocie policjanci zajmujący się prewencją kryminalną udzielali porad m.in. z zakresu zapobiegania przemocy wśród dzieci i młodzieży oraz w rodzinie, jak też zjawiskom patologii społecznej, w głównej mierze alkoholizmowi i narkomanii. Funkcjonariusze rozdawali również przygotowane w tym celu materiały edukacyjne.

Ponadto policjanci wraz ze strażakami przygotowali pokaz sprzętu, na co dzień używanego w służbie. Jedną z najbardziej obleganych atrakcji była policyjna alfa romeo. Nie brakowało chętnych, chcących choć przez chwilę usiąść za jej kierownicą. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się również możliwość obejrzenia z bliska wozu strażackiego.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE