Na drogach

Chciał ominąć psa: zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło dzisiaj po godzinie 21 w miejscowości Kąty (gmina Nowy Żmigród). Samochód osobowy zjechał z jezdni i uderzył w betonowy mostek. Kierujący pojazdem mężczyzna trafił do jasielskiego szpitala.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Na miejscu zdarzenia był nasz reporter. Według jego relacji samochód osobowy Opel Vectra jechał drogą wojewódzką nr 992 w kierunku Nowego Żmigrodu. Przejeżdżając przez miejscowość Kąty kierujący pojazdem 21-letni mężczyzna chcąc ominąć przebiegającego przez jezdnię psa skręcił gwałtownie kierownicą i zjechał do przydrożnego rowu. Tam uderzył w betonowy mostek prowadzący do prywatnej posesji i dachował.

Poszkodowany opuścił pojazd o własnych siłach. Przypadkowy świadek zdarzenia zabrał go do ośrodka zdrowia w Nowym Żmigrodzie, a stamtąd karetką Pogotowia Ratunkowego został przewieziony do szpitala w Jaśle.

Po wykonaniu badań nie stwierdzono u niego poważnych obrażeń ciała. Mężczyzna był trzeźwy.

Skutki kolizji usuwał jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalniku (jednostka włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego) oraz patrol z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.

(DB)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Chciał ominąć psa: zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust”

  1. indentyfikatory dla psów i ewentualne szkody ponosi właściciel.
    koniec. kropka.

  2. Takim ludziom jak ten 21 latek należą się wyrazy gratulacji i szacunek
    cale szczęście, ze wrócił cały ;)