Na drogach

Policjanci wstępnie ustalili przebieg wtorkowego wypadku w Święcanach

Dwie z pięciu osób poszkodowanych we wczorajszym wypadku w miejscowości Święcany (gmina Skołyszyn) zostało hospitalizowanych w jasielskim szpitalu. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, wstępnie ustalili jego przebieg.

Wypadek w Święcanach
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Jak już informowaliśmy we wczorajszym wydaniu serwisu (Po wypadku utrudnienia na drodze powiatowej w Święcanach), do wypadku doszło na moście na potoku Olszynka w ciągu drogi powiatowej nr 1827R Siepietnica – Święcany – granica województw (Szerzyny). Zderzyły się tam trzy samochody osobowe: Volkswagen Golf, Skoda Fabia i Peugeot 205. Na podstawie zgromadzonych do tej pory informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym Skoda Fabia jechał w kierunku Siepietnicy i w trakcie mijania się na moście z Volkswagenem Golfem doprowadził do czołowego zderzenia pojazdów. W te z kolei uderzył jadący za Volkswagenem „osobowy” Peugeot 205.

Wskutek wypadku ucierpiało pięć osób: dwaj kierowcy oraz troje pasażerów z Volkswagena i Peugeota. Kierowca Skody, po przebadaniu przez ratowników, pozostał na miejscu zdarzenia. Poszkodowanym pomocy medycznej udzielały załogi dwóch karetek Pogotowia Ratunkowego z Jasła oraz jednej z Szerzyn (podstacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie). Ranni zostali przewiezieni do szpitala w Jaśle. W wyniku doznanych obrażeń dwie kobiety (jedna w siódmym miesiącu ciąży z ogólnymi potłuczeniami ciała oraz druga ze złamaniami żeber) pozostały na dalszym leczeniu. Pozostałe osoby zostały wypisane po wykonaniu niezbędnej diagnostyki.

Do działań ratowniczych zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej: dwie z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz dwie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym (Święcany, Skołyszyn), patrol ruchu drogowego z Jasła oraz Posterunku Policji w Skołyszynie.

Przez kilka godzin droga powiatowa była w tym miejscu całkowicie zablokowana. Strażacy zorganizowali objazdy dla samochodów osobowych lokalną drogą biegnącą za miejscowym kościołem. Pełną przejezdność przywrócono dopiero po godzinie 21-wszej.

Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE