Informacje

Dziennikarze telewizyjnej „Jedynki” odkrywają uroki Jasła i okolic

Anna Karna i Maciej Orłoś w programie „Nie ma jak Polska” docierają do niezwykłych i zaciekawiających miejsc, które będąc perełkami dla miejscowych, są mało popularne dla osób z innych regionów kraju. Właśnie za pośrednictwem ogólnopolskiej anteny telewizyjnej chcą zmieniać turystyczną mentalność naszego narodu i odkrywać przed nami to, co do tej pory jest atrakcyjne, a nierozpowszechnione.

Anna Karna i Maciej Orłoś
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Właśnie w trakcie jednej z takich wędrówek gospodarze programu emitowanego w programie pierwszym Telewizji Polskiej zawitali na Podkarpacie. Jasło jest jednym z przystanków, w którym ekipa „Nie ma jak Polska” realizowała zdjęcia do jednego z najnowszych odcinków serii, która zostanie wyemitowana tuż po wakacjach.

Annę i Macieja oraz ekipę realizatorską programu szczególnie zainteresowała postać majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, stąd nie mogło zabraknąć akcentów związanych z jego postacią. Zdjęcia powstawały w Rynku oraz otoczeniu odrestaurowanego zespołu pałacowo-parkowego przy ulicy Tadeusza Sroczyńskiego. W ujęciach realizowanych wokół neogotyckiego pałacyku rodziny Sroczyńskich – dzisiejszej siedziba Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. Rudolfa Weigla.brali udział członkowie Szwadronu Podkarpacie 20. Pułku Ułanów im. króla Jana III Sobieskiego.

W godzinach popołudniowych plan zdjęciowy przeniósł się do Trzcinicy, do tamtejszego skansenu archeologicznego „Karpacka Troja”.

Zespół programu zamierza odwiedzić również Krosno (Rynek i Centrum Dziedzictwa Szkła) oraz Sanok (Rynek i Muzeum Historyczne), współpracujące z Jasłem w ramach „Podkarpackiego Trójmiasta”.

Emisja w telewizyjnej „Jedynce” 7 września o godzinie 11:30.

To będzie program przede wszystkim nie dla ludzi stąd, ale dla ludzi z innych regionów Polski, żeby się dowiedzieli, że tutaj jest ciekawie i warto przyjechać. Ale oczywiście dla mieszkańców Jasła i tego regionu to myślę, że też to będzie ciekawe. Choćby dlatego, że zobaczą jak przybysze z zewnątrz podróżują po ich regionie. – powiedział Maciej Orłoś.

Z gospodarzami „Nie ma jak Polska” rozmawiał nasz reporter Daniel Baron:

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Dziennikarze telewizyjnej „Jedynki” odkrywają uroki Jasła i okolic”