Sport | rekreacja | turystyka

Ósme miejsce jasielskich siatkarek w 17. Międzynarodowym Turnieju Eötvös Cup w Debreczynie

Przygotowując się do sezonu ligowego siatkarki UKS „MOSiR” Jasło uczestniczyły w 17 Międzynarodowym Turnieju Eötvös Cup w Debreczynie (Węgry).

UKS MOSiR Jasło
Fot. © archiwum Klubu

Jest to jeden z największych i najsilniej obsadzonych turniejów w tej kategorii wiekowej w Europie. W rywalizacji wzięły udział 24 zespoły dziewcząt i 8 zespołów chłopców, w tym również reprezentacje narodowe. W ciągu trzech dni nasze siatkarki rozegrały łącznie siedem spotkań.

W pierwszym dniu turnieju nasz zespół pokonał Gymnázium Trebiŝovska 12 Koŝice (Słowacja) i Balmazújváros (Węgry) po 2:0 oraz uległ zespołowi OK Bane Raska (Serbia) 1:2, tym samym zajął 2-gie miejsce w grupie i awansował do rozgrywek o miejsca 1-12. W pierwszym meczu drugiego dnia turnieju nasz zespół trafił na dobrze znane i mocne rywalki, CS Adep Satu Mare (Rumunia) przegrywając 0:2. W następnym spotkaniu jaślanki zrewanżowały się, za porażkę grupową i wygrały z OK Bane Raska (Serbia) 2:1, oraz pokonały C.S.S. „Avram Iancu” Stei (Rumunia ) 2:0.
W ostatnim dniu turnieju, w meczu o 7 miejsce nasz zespół uległ ŽOK Spartak Subotica (Serbia ) 1:2.

Ostatecznie zespół UKS MOSiR Jasło zajął 8 miejsce, a zwycięzcą turnieju została drużyna CS Adep Satu Mare, pokonując w finale Reprezentację Węgier 2:0.

Nasza drużyna może pochwalić się rekordowym wynikiem, wygrywając seta z zespołem Balmazújváros w stosunku 25:1.

Wakacyjny termin turnieju spowodował, że mecze rozgrywane były w ekstremalnie rozgrzanej hali Tóth Árpád Gimnázium High School. Mimo to jaślanki zagrały bardzo ambitnie, o czy świadczy między innymi ilość meczy zakończonych tiebrekiem.

Dodatkowo zespół UKS „MOSiR” Jasło został wyróżniony przez organizatorów okazałym pucharem za 10 udział w turnieju w jego 17 letniej historii.

UKS „MOSiR” Jasło: Karolina Mitoraj (kapitan), Beata Kurczaba, Zuzanna Midura, Justyna Kosiba, Weronika Wolak, Monika Frydrych, Angelika Osiewalska (libero), Magdalena Michalska, Monika Jędrzejczyk (libero).
Trener: Leszek Wierzgacz.

Andrzej Tenerowicz
(UKS „MOSiR” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Ósme miejsce jasielskich siatkarek w 17. Międzynarodowym Turnieju Eötvös Cup w Debreczynie”