Informacje

Słowak zablokował na blisko dwie godziny obwodnicę, bo z jego „ciężarówki” spadł kilkutonowy ładunek

O dużym szczęściu może mówić słowacki kierowca samochodu ciężarowego. Z jadącej obwodnicą południową miasta naczepy pojazdu zerwały się wiązania i kilkutonowy ładunek spadł na jezdnię, uszkadzając po drodze konstrukcję naczepy oraz nawierzchnię jezdni. Potrzebna była interwencja Policji i Straży Pożarnej.

Zdarzenie drogowe na obwodnicy Jasła
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Samochód ciężarowy marki MAN z naczepą jechał ulicą Marszałka Józefa Piłsudskiego od strony Krosna. Dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Kasprowicza kierowca – obywatel Słowacji – gwałtownie zahamował przed zmieniającą się sygnalizacją świetlną. W tym momencie zerwały się wiązania mocujące ładunek. Ten z ogromną siłą uderzył w zamontowany na przyczepie agregat, uszkadzając w nim zbiornik paliwa, a następnie spadł na asfalt. Policjanci, po rozmowie z kierowcą oszacowali wagę ładunku na blisko trzy tony. Na szczęście przed „ciężarówką” nie jechał żaden inny pojazd.

Zdarzenie to spowodowało spore utrudnienia w ruchu, które w tym miejscu skumulowały się po wprowadzeniu objazdu w związku z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Wojska Polskiego.

Ze względu na rozlane płyny eksploatacyjne na miejsce został zadysponowany jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, który zneutralizował zagrożenie za pomocą sorbentu. Na czas prowadzonych działań i usunięcia przeszkody z jezdni wyłączony z użytkowania został pas skrętu w kierunku centrum miasta.

Na kierowcę, który spowodował zagrożenie w ruchu drogowym, policjanci nałożyli mandat karny.

Utrudnienia na drodze krajowej nr 28 trwały przez ponad dwie godziny.

Zdarzenie drogowe na obwodnicy Jasła
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Zdarzenie drogowe na obwodnicy Jasła
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Słowak zablokował na blisko dwie godziny obwodnicę, bo z jego „ciężarówki” spadł kilkutonowy ładunek”

  1. A „tiry” śmigały przez Grunwaldzką jeden za drugim. A objazd dla tranzytu miał być ponoć przez Krosno.

  2. Teraz podczas remontu przejazdu kolejowego widac jak Jaslo jest malo przepustowe, niestety obiazd tylko korkuje miasto.
    Szkoda ze nikt nie pomyslal ze obiazd lepszy bylby przez rafinerie, Bajdy i do Majscowej, ale oczywiscie tam takze droga rozwalona