Kultura | rozrywka | edukacja

Polski! Po – wiesz to? (zapowiedź)

Co to jest ruczaj? Jaki to kolor szkarłatny? W co najlepiej łapać wiatr? Odpowiemy na te pytania 11 września 2013 r. podczas happeningu „PO-WIEDZ TO!” inaugurującego nowy projekt językowy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Zapowiedź
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Happening będzie miał formę gry słownej, w której najmłodsi staną się literkami w żywej krzyżówce językowej, natomiast dorośli będą mieli okazję zmierzyć się z pytaniami o polskie przysłowia i rzadko używane wyrazy. Miłośników polszczyzny zapraszamy przed budynek JDK (ul. Kołłątaja 1) od godz. 9:00. W przypadku niesprzyjającej pogody impreza odbędzie się w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Partnerami w realizacji projektu są: I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jaśle, Klub Seniora przy JSM w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”, Klub Powiększania Wyobraźni, Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE