Na drogach

„Trzeźwy Poranek” w powiecie jasielskim

Kilkaset pojazdów skontrolowali wczoraj funkcjonariusze jasielskiej drogówki. To kolejna akcja pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek”. W trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Wczoraj od wczesnego rana policjanci jasielskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. W wyznaczonych punktach na drogach powiatu jasielskiego sprawdzali trzeźwość kierowców. Ich głównym celem było wyeliminowanie z dróg tych, którzy najpierw piją alkohol, a potem wsiadają za kierownicę.

Funkcjonariusze w sumie skontrolowali blisko 350 pojazdów. Niestety, po raz kolejny okazało się, że na drogi wyjechali również kierowcy pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali cztery takie osoby. Trzech kierowców odpowie za przestępstwo, jeden za wykroczenie.

Niechlubnym rekordzistą był 60-letni mieszkaniec Jasła, który kierując osobowym fiatem najechał na tył forda k. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Gdy został zatrzymany przez policjantów, okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy, że osoba która wieczorem pije alkohol może być pewna, że rano nie będzie w stanie prowadzić pojazdu. W takiej sytuacji zdecydowanie nie wsiadajmy za kierownicę.

W tym roku na terenie powiatu jasielskiego nietrzeźwi kierowcy byli sprawcami 7 wypadków drogowych. Wskutek tych zdarzeń 3 osoby poniosły śmierć, a 9 zostało rannych.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE