Na drogach

Usiadł za kierownicą po pijaku i spowodował wypadek

Dzisiaj w nocy służby ratunkowe interweniowały w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło w miejscowości Kołaczyce. Poszkodowany osiemnastolatek kierujący samochodem osobowym trafił do jasielskiego szpitala. Jak się później okazało, miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do wypadku doszło dzisiaj, kilkanaście minut po godzinie pierwszej. Z zebranych informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym Audi jadąc drogą powiatową relacji Kołaczyce-Bieździedza (ulica Władysława Jagiełły w Kołaczycach), prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą, w wyniku czego zjechał z jezdni. Następnie uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji i zaparkowane na niej dwa samochody.

Mężczyźnie kwalifikowanej pomocy medycznej udzielili strażacy z OSP KSRG Kołaczyce, którzy następnie przekazali poszkodowanego zespołowi ratownictwa medycznego. 18-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce został przewieziony do jasielskiego szpitala. Na szczęście obrażenia, których doznał, okazały się niegroźne.

Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Alkomat wykazał u osiemnastolatka blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Usiadł za kierownicą po pijaku i spowodował wypadek”