Na drogach

Policyjna akcja „Trzeźwy autobus”

Dzisiaj policjanci jasielskiej drogówki prowadzili działania kontrolne pod kryptonimem „Trzeźwy autobus”. Kontrolami objęci zostali kierowcy autobusów oraz busów przewożących pasażerów. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów.

Fot. © Policja w Jaśle

Działania „Trzeźwy autobus” rozpoczęły się o godz. 4 rano. Głównym celem akcji było eliminowanie z ruchu kierujących autobusami w komunikacji miejskiej, podmiejskiej i dalekobieżnej będących w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości.

W wyznaczonych punktach na drogach powiatu jasielskiego, funkcjonariusze kontrolowali zarówno kierowców autokarów, jak i mikrobusów. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również czas pracy kierowców, wymagane dokumenty, stan techniczny pojazdów oraz ich oznakowanie i wyposażenie.

W czasie prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali blisko 60 autobusów. Wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi. Policjanci nie stwierdzili również naruszenia innych przepisów.

Dziś w województwie podkarpackim rozpoczęły się ferie. To czas wycieczek, wyjazdów na zimowiska. Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo dzieci oraz młodzieży, przypominamy o możliwości skontrolowania kierowcy i autokaru przed rozpoczęciem podróży.

Na życzenie rodziców, opiekunów, ale również organizatorów przed odjazdem autokaru, policjanci ruchu drogowego mogą skontrolować wymagane dokumenty, trzeźwość kierowcy oraz stan techniczny pojazdu. W ten sposób możemy upewnić się, że przewoźnik stworzył warunki bezpiecznego podróżowania.

Osoby zainteresowane taką kontrolą prosimy o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego KPP w Jaśle tel. 13 44 38 350 (w godz. 8-15). Aby uniknąć zbędnego czekania prosimy z wyprzedzeniem umawiać się na kontrolę autokaru, podając dokładną godzinę i miejsce jego odjazdu.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE