Kultura | rozrywka | edukacja

W JDK: Literacka Nagroda Nike (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury po raz kolejny zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim „Nagroda Literacka Nike”.

Celem konkursu, adresowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich jest rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania współczesną literaturą wykraczającą poza kanon szkolnych lektur. Zgłoszenia przyjmowane są w Jasielskim Domu Kultury do 14 października 2014 roku.

Jury powołane przez organizatora oceniać będzie dykcję recytatora, interpretację utworów, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach (recytacja – wiersz i fragment prozy oraz poezja śpiewana) i odbędzie się w sali widowiskowej JDK 21 października br. o godz. 10.00. Dodatkowych informacji udziela Helena Gołębiowska, nr telefonu 13 44 351 53.

***

Nagroda literacka Nike to prestiżowe wyróżnienie dla najlepszej polskiej książki roku. Przyznawana jest corocznie, od 1997 roku przez Gazetę Wyborczą i Fundację Agory. Jej zadaniem jest promocja literatury polskiej, szczególnie powieści. Za rok 2013 otrzymała ją historia pewnej reporterki, która zmaga się z demonami przeszłości, autorstwa Joanny Bator pt. „Ciemno, prawie noc”.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE