II Run&Roll Jasło 2014 (wyniki)

Przy wspólnej organizacji oraz zaangażowaniu: Urzędu Miasta w Jaśle, SPEED Jasło i MOSiR Jasło, udało się przeprowadzić już po raz drugi RUN and ROLL.

131014(4)

Ponownie organizatorzy zamówili wspaniałą pogodę i 11-go października na starcie stanęło około 250 zawodników, w tym 112 rolkarzy i 141 biegaczy. Gościliśmy zawodników z Krakowa, Katowic, Chrzanowa, Skawiny, Sanoka, Gorlic, Krosna, Krościenka, Brzostku, Nienaszowa, Jedlicza, Pisza i wielu pobliskich miejscowości. Specjalną atrakcją zawodów był wyścig na nartorolkach, na który byli zaproszeni zawodnicy z Pucharu Polski. Mieliśmy okazję zaobserwować w jaki sposób narciarze trenują w lecie do sezonu zimowego. W tej konkurencji na 1500m zwyciężył Alan Ciborowski, a na dystansie 10km Wojciech Pelczar (MUKS Jedlicze), który tydzień temu zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Polski na Nartorolkach. Na imprezie przewidziane były dystanse dla dzieci jak i również dla dorosłych. Do rozdania było 250 medali, 46 pucharów i 52 statuetki oraz wiele innych ciekawych nagród do wylosowania.

W Biegu głównym 5 kilometrową trasę pokonało 77 zawodników. Najszybszym okazał się Robert Gleń z MUKS Jedlicze przed Łukaszem Szumcem, a wśród kobiet Ewelina Borowska–Pawluś. Na 10 kilometrowym dystansie swoje siły mierzyło 60 rolkarzy, na czele ze zwycięzcą – Marcinem Bińkiem z NOKIA Kraków, Alanem Ciborowskim z SPEED Jasło i Ireneuszem Kubinem z SNPTT1917 Zakopane. W kategorii kobiet najlepszy czas uzyskała Kowalska Marta – Silesia Racing Katowice. Wśród dzieci na rolkach triumfowali Roksana Ciborowska z SPEED Jasło i Szymon Gąsienica Roj z SNPTT1917 Zakopane, a w biegu Kołek Weronika i Stasiak Piotr. Oprócz tego były wyodrębnione kategorie wiekowe na wszystkich dystansach więc każdy miał jakieś szanse ze swoimi rówieśnikami.

Specjalną atrakcją zawodów był dwubój, gdzie należało zaliczyć obie konkurencje Open, czyli bieg na 5 km i jazdę na rolkach 10 km. Na 1 miejscu uplasował się Łukasz Szumiec z JSC Jasło, a wśród kobiet Gabriela Ciborowska z SPEED Jasło.

Najstarszym biegaczem został 73-letni Leopold Jamro z Gorlic, a rolkarzem 70-letni Waldemar Ciborowski z Pisza, natomiast najmłodszym biegaczem 1,5 roczna Iga Przywara z OPTIMA Skawina, a rolkarzem 4-letni Kacper Mazurczyk z Jasła.

Przygotowane trasy charakteryzowały się bardzo dobrą nawierzchnią, a ich układ sprzyjał kibicom, którzy mogli śledzić rywalizację zawodników na kolejnych pętlach biegu i jazdy na rolkach. Jasielska Policja i Straż Miejska, dla których należą się gorące podziękowania, czuwała nad bezpieczeństwem, zamykając ulice na czas trwania wyścigów.

Mamy nadzieję, że zawody podobały się zawodnikom i mieszkańcom Jasła, ponieważ w projekcie jest tor rolkarski, na którym będą mogli uczyć się i trenować dzieci i dorośli.