Siatkarski weekend 10/11 stycznia

Młodziczki UKS „MOSiR” Jasło rozegrały dwa kolejne mecze ligowe.

W pierwszym pojedynku jaślanki zmierzyły się z zespołem MKS Łańcut. Niezbyt wysoki zespół prowadzony przez doświadczonego trenera Bogdana Dudka, okazał się bardzo trudnym przeciwnikiem. Dobrze zorganizowana gra zawodniczek z Łańcuta, a w szczególności bardzo dobra gra w obronie spowodowała, że mecz rozstrzygnął się dopiero w dramatycznym tie-breaku. Jaślanki przegrywając 12:14 potrafiły się zmobilizować, wygrywając ostatecznie 18:16.

W drugim meczu przeciwnikiem był zespół SOS MKS SAN-PAJDA Jarosław. Wyselekcjonowane zawodniczki Szkolnego Ośrodka Sportowego okazały się mniej wymagające od zawodniczek z Łańcuta. Jaślanki prezentując dobrą i skuteczną grę bez większych problemów pokonały je w dwóch setach.

Cieszą dwa kolejne wygrane mecze, niepokoją natomiast występujące przestoje w grze. Przykładem może być przegrany set z MKS Łańcut, w którym jaślanki straciły kolejno jedenaście punktów.

UKS „MOSiR” Jasło – MKS Łańcut 2:1 (26:24, 15:25, 18:16)
UKS „MOSiR” Jasło – SOS MKS SAN-Pajda Jarosław 2:0 (25:21, 25:13)

UKS „MOSiR” Jasło: Patrycja Maczuga (kapitan), Weronika Kosiba, Aleksandra Michalec, Daria Pykosz, Ewelina Gomułka, Kinga Buba, Joanna Kurek (libero), Wiktoria Kotulak, Zuzanna Chrzanowska, trener: Tomasz Janusz.