Kultura | rozrywka | edukacja

XXVII Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Love Me Tender

Do konkursu zgłosili się soliści z Jasła, Krosna, Rzeszowa, Dębicy, Nowego Sącza, Zagórza, Dukli, Ropczyc, Gorlic, Kołaczyc, Kunowej, Zarszyna, Opacia, Brzysk i Kątów. W prezentowanym repertuarze znalazły się oprócz języka angielskiego również piosenki w języku francuskim, hiszpańskim, rosyjskim, niemieckim, włoskim oraz greckim.

Występ Aleksandry Tockiej. Fot. © MDK w Jaśle
Występ Aleksandry Tockiej. Fot. © MDK w Jaśle

Jury w składzie: Katarzyna Godzisz-Antonik – wokalistka, nauczyciel śpiewu, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Ewa Grzebień – instruktor Studia Wokalnego, zespołu Fermata oraz zespołu Dominanta Jasielskiego Domu Kultury, Mateusz Gałuszka – absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krośnie, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, lektorzy języków obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie: Maria Jędrzejowska – anglista, Dorota Łopuszańska-Patrylak – rusycysta, dr Leszek Habrat – germanista oraz Rainer Schindler – tłumacz, romanista postanowiło przyznać

w kategorii wiekowej – uczniowie gimnazjów
I miejsce ex aequo – Oliwii Lewandowskiej z Gimnazjum nr 2 w Jaśle oraz Edycie Dobroszek z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu;
II miejsce ex aequo – Oliwii Skórze z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie i Wioletcie Smajdor z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu;
III miejsce ex aequo – Danielowi Wiernaszowi z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Aleksandrze Kozubal z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie oraz Kamili Wróbel z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu.
Równorzędne wyróżnienia otrzymali: Oliwia Trzaskoś z Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Magdalena Niezgoda z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach, Klaudia Delimata z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Ponadto wyróżnienia za interpretację językową otrzymały: Iga Misa z Gimnazjum w Dębicy oraz Anna Józefowicz z Gimnazjum nr 4 w Krośnie.

W starszej kategorii wiekowej – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – przyznano:
I miejsce – Aleksandrze Tockiej z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle;
II miejsce ex aequo – Katarzynie Makoś z Zespołu Szkół nr 2 w Dukli i Judycie Jakubińskiej z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle;
III miejsce – Gabrieli Pięcie z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.
Wyróżnienia otrzymali: Adam Szczypień z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Wiktoria Łoskot z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu, Aleksandra Mielcarek z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Julita Dunaj z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Szczepanika w Krośnie, Marlena Rygiel ze Społecznej Szkoły Muzycznej w Krośnie, Szymon Dudek z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Jarosław Baziak z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu, Sylwia Ulaszek z Ogniska Muzycznego przy MDK w Jaśle, Agnieszka Bachara z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, Daniela Burda z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, Maja Piskadło z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle oraz Katarzyna Krupa ze Społecznego Liceum w Jaśle.

Od ubiegłej edycji partnerem konkursu jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Nagrodę specjalną ufundowaną przez Rektora Szkoły otrzymała Aleksandra Tocka. Nagrody wręczali: Grażyna Leńczuk – dyrektor MDK w Jaśle, dr Dominik Wróbel – dyrektor Instytutu Politechnicznego PWSZ w Krośnie oraz jurorzy.

Gośćmi konkursu byli: Agnieszka Mazur – prezes Jasielskiego Stowarzyszenia CONSENSUS, które obok PWSZ w Krośnie również było partnerem konkursu oraz Mirosław Prucnal – współwłaściciel Sieci Jasielskich Sklepów MPM. MPM był głównym sponsorem wydarzenia i fundatorem nagród.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Jasielskiego. Nagrody dla laureatów ufundowało także Starostwo Powiatowe w Jaśle. Sponsorem była również jasielska Kawiarnia Restauracja Parkowa. Konkurs poprowadziły: Maria Kołodziej oraz Adriana Bukała.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację konkursu, gratulujemy zwycięzcom i życzymy im dalszych sukcesów!

FOTOGALERIA:

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE