Kultura | rozrywka | edukacja

Rany! Rety! Tablety…w Twojej Bibliotece! (zapowiedź)

Chcesz dowiedzieć się jak działają nowoczesne iPady Air? Jakie aplikacje warto polecić dzieciom, a jakie osobom starszym? Przekonać się, że każdy może kodować? Przyjdź 9 maja br. do Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle przy ul. Kościuszki 47 i weź udział w akcji Rany! Rety! Tablety!

W ramach akcji Rany! Rety! Tablety! zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach osoby w różnym wieku. Zapisy na zajęcia przyjmujemy do dnia 7 maja br. pod nr telefonu 13 446 56 07.

Spotkania dla poszczególnych grup będą odbywać się w następujących godzinach:

9.00 Wybieram tablet Przydatne aplikacje
– zajęcia z obsługi tabletów dla dorosłych i seniorów. Uczestnicy poznają aplikacje przydatne np. do robienia i edytowania zdjęć, planowania podróży czy zwiedzania muzeów.

10.00 Biblioteka 3D
– zajęcia z aplikacjami 3D i 4D dla dorosłych i seniorów. Uczestnicy poznają aplikacje, które umożliwiają np. oglądanie przestrzennych modeli statków kosmicznych, podwodnego świata czy wirtualne zwiedzanie miast.

11.00 Maluchy kodują
– zajęcia z kodowania dla dzieci w wieku 5-8 lat. Dzieci poznają program Scratch Junior, w którym można za pomocą interaktywnych klocków tworzyć własne gry i historyjki.

12.00 Duolingo
– zajęcia z aplikacją do nauki j. angielskiego dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Uczestnicy poznają interaktywną aplikację, która pozwala uczyć się j. angielskiego na różnych poziomach.

Na zakończenie akcji, w godzinach 14.00-15.00, zapraszamy wszystkich chętnych do Otwartej Strefy Tabletu, w ramach, której będzie można indywidualnie skorzystać z iPadów.

Akcja Rany! Rety! Tablety! jest jednym z wydarzeń organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Wybieram Bibliotekę”.

Więcej informacji:
Agata Warywoda
tel. 13 446 56 07
mail: nowemedia@mbp.jaslo.pl 
www.mbp.jaslo.pl

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE