Na drogach

Samochód wypadł z jezdni na łuku drogi: mieszkańcy Jasła poszkodowani

Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym zostało poszkodowane w wypadku, do którego doszło przed godziną szesnastą na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Kołaczyce. Na łuku jezdni kierujący pojazdem prawdopodobnie stracił panowanie nad kierownicą i wpadł do przydrożnego rowu. Na skutek zdarzenia oboje trafili do szpitala. Policjanci wyjaśniają jego okoliczności.

Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC (x5)
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC (x5)

Do zdarzenia doszło około godziny 15:25 w Kołaczycach (fragment drogi krajowej nr 73). Według wstępnych ustaleń, samochód osobowy Renault Megane, którym podróżowały dwie osoby, jechał od strony Pilzna w kierunku Jasła. Przejeżdżając ulicą burmistrza Wiejowskiego, na jednym z ostrych łuków, kierujący pojazdem prawdopodobnie stracił panowanie nad kierownicą, w wyniku czego pojazd wypadł z jezdni uderzając w ogrodzenie prywatnej posesji. W chwili wypadku panowały trudne warunki atmosferyczne związane z przechodzącymi przez region opadami deszczu.

Samochodem kierował 77-letni mieszkaniec Jasła, na fotelu obok siedziała o trzy lata młodsza kobieta. Strażacy z miejscowej jednostki OSP poinformowali na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook, że „pasażerka w chwili przybycia na miejsce służb ratowniczych była uwięziona w samochodzie przez co strażacy musieli wykonać dostęp przy pomocy narzędzi hydraulicznych”. Oboje poszkodowani zostali zaopatrzeni przez załogi przybyłych karetek Pogotowia Ratunkowego, a następnie przewiezieni do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kołaczycach, patrol ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza, której zadaniem było zabezpieczenie materiału dowodowego w postaci oględzin miejsca i uszkodzonego pojazdu oraz wykonania dokumentacji fotograficznej.

Ponadto ustalono, że kierujący pojazdem w chwili zdarzenia był trzeźwy.

W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Kołaczycach, samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz dwa podstawowe zespoły ratownictwa medycznego.

Z uwagi na charakter doznanych przez pasażerkę samochodu obrażeń ciała, policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy.

Ruch na drodze krajowej nr 73 odbywał się wahadłowo. Pojazd został już wyciągnięty z rowu, przewieziony przez lawetę na strzeżony parking policyjny i przed godziną osiemnastą służby przywróciły przejezdność po obu pasach jezdni.

020415(6)

020415(7)

020415(8)

020415(9)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE