Udany weekend jasielskich siatkarek: komplet zwycięstw

Pięć meczów, pięć zwycięstw – to bilans zespołów UKS „MOSiR” Jasło w miniony weekend.

PODKARPACKA III LIGA
UKS „MOSiR” Jasło – UKS 15 Polonia Przemyśl > 3:0 (25:14, 25:21, 25:18)

Od pewnego zwycięstwa 3:0 w pierwszym swoim spotkaniu rozpoczęły nowy sezon III ligowe siatkarki UKS „MOSiR” Jasło. Pierwszy set do wyrównana gra do stanu 6:6. Od tego czasu nasz zespół uzyskiwał coraz większą przewagę, zdecydowanie wygrywając seta do 14. Kontynuacja dobrej gry doprowadza do wysokiego prowadzenie w secie drugim. Jednak chwila dekoncentracji, oraz proste błędy powodują do wyrównania pojedynku. Od stanu 18:17 jaślanki powracają do dobrej gry i kończą set 25:21. Set trzeci, to w miarę wyrównany pojedynek. Przy stanie 15:13 dla naszego zespołu następuje nieprzewidziana przerwa w grze (zasłabnięcie sędziego głównego). Po przerwie to nasz zespół szybciej otrząsnął się po tym groźnie wyglądającym zdarzeniu i wygrywa seta do 18. W naszym zespole na wyróżnienie w tym meczu zasługują Dorota Jasionowicz i Justyna Kosiba.

UKS „MOSiR” Jasło: Marzena Brągiel, Dorota Jasionowicz, Justyna Kosiba, Kinga Książek, Katarzyna Marcisz (kapitan), Magdalena Michalska, Angelina Golba (libero), Anna Dzik, Aleksandra Gądek, Adrianna Skuba, Martyna Trojan, Monika Zając.
Trener: Adam Pasterz

PODKARPACKA LIGA JUNIOREK
PBS Bank Sanoczanka Sanok – UKS „MOSiR” Jasło > 0:3 (19:25, 14:25, 23:25)

PODKARPACKA LIGA KADETEK
UKS Gimnazjum Dębowiec – UKS „MOSiR” Jasło > 0:2 (19:25, 22:25)

Kolejne zwycięstwo zanotowały kadetki UKS „MOSiR” JASŁO. Nasze siatkarki tym razem w meczu wyjazdowym spotkały się z lokalnym rywalem, zespołem UKS GIMNAZJUM Dębowiec. Pierwszy set tego spotkania rozpoczął się od wyrównanej walki, oba zespoły prezentowały dobrą grę na siatce jak również w elemencie zagrywki. Gra toczyła się praktycznie punkt za punkt. Końcówka partii należała jednak do jaślanek, które zdecydowanie przyśpieszyły grę i po dobrej grze w obronie skutecznie kontrowały w ataku. Ostatecznie jasielski zespół wygrał pierwszego seta 25:19. Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia jaślanek do stanu 10:5. Od tego momentu nasze siatkarki wyraźnie stanęły w elemencie przyjęcia zagrywki. Zespół z Dębowca dogonił wynik i w środkowej fazie tego seta wyszedł na prowadzenie 17:15. Jasielski UKS w końcówce partii uporządkował swoją grę w przyjęciu zagrywki. Kilka asów serwisowych zaliczyła środkowa bloku Kinga Buba, do tego skutecznymi atakami popisały się Ewelina Gomułka, Aleksandra Michalec, oraz Daria Pykosz i to jaślanki mogły cieszyć się ze zwycięstwa w tej partii 25:22 i tym samym w całym pojedynku 2:0.

UKS „MOSiR” Jasło: Kinga Buba, Weronika Kosiba, Aleksandra Michalec (kapitan), Daria Pykosz, Ewelina Gomułka, Izabela Dąbrowska, Patrycja Maczuga (libero), Natalia Wolan, Karolina Przewoźnik, Martyna Bek, Renata Szary (libero).
Trener: Tomasz Janusz

PODKARPACKA LIGA MŁODZICZEK
UKS Gimnazjum Dębowiec – UKS „MOSiR” Jasło > 1:2 (25:21, 23:25, 12:15)
UKS „MOSiR” Jasło – UKS 15 Polonia Przemyśl > 2:0 (27:25, 25:15)

Od przegranego seta z UKS Gimnazjum w Dębowcu rozpoczęły młodziczki trzecią kolejkę ligi młodziczek. W pierwszym secie gra toczyła się przy stałej przewadze gospodyń, które korzystając z tego, że zespół gości popełniał seryjnie błędy w przyjęciu uzyskały na starcie wysokie prowadzenie 6:1. Od stanu 7:15 gra naszego zespołu uporządkowała się, ale to pozwoliło tylko na zmniejszenie zakresu porażki w tej partii. Otwarcie drugiego seta to z kolei duże problemy z przyjęciem zagrywki w szeregach Gimnazjum i prowadzenie gości 5:0. Jednak jasielskie zawodniczki uspokojone wysokim wynikiem szybko oddały inicjatywę przeciwniczkom popełniając dużo własnych błędów przy piłkach sytuacyjnych, straciły prowadzenie na rzecz Dębowca. Kolejną fazę lepszej gry zanotowały od wyniku 12:14 gdzie odrobiły straty, grając dokładniej i ostatecznie wygrały tego seta. Decydująca o całym wyniku meczu partia to od początku prowadzenie naszego zespołu, które utrzymywało się do końca.

W pierwszym secie drugiego meczu z UKS 15 Przemyśl prowadzenie zmieniało się raz na jedną stronę raz na drugą. Oba zespoły grały niedokładnie w przyjęciu, myliły się na zagrywce. Więcej dokładności w zakończeniu seta wykazały nasze zawodniczki, które po nerwowej końcówce wygrały tę partię. W kolejnym secie tylko do stanu 8:7 toczyła się równorzędna gra. W miarę postępu w grze przeciwniczki popełniały coraz więcej błędów grając bez większego zaangażowania.

UKS ”MOSiR” Jasło: Karolina Kopera (kapitan), Daria Pykosz, Aleksandra Michalec, Julia
Adam, Julia Warchoł, Kamila Cholewiak, Emilia Osika, Patrycja Kosiba, Gabriela Karamon, Joanna Bernacka (libero).
Trener: Leszek Wierzgacz