UKS „MOSiR” Jasło: A.Gądek, A.Skuba, A.Dzik, M.Zając, K.Książek, M.Trojan, A.Biernacka (libero) oraz K.Przewoźnik, A.Ciupek

MKS MOS V LO Rzeszów – UKS „MOSiR” Jasło
0:2 (15:25, 18:25, 0:0)
Developres SkyRes V LO Rzeszów – UKS „MOSiR” Jasło
2:0 (25:8, 25:18, 0:0)

Połowicznym sukcesem zakończył się wyjazd jasielskich kadetek do Rzeszowa. W pierwszym pojedynku UKS „MOSiR” Jasło podejmował zespół MKS V LO Rzeszów. Całe spotkanie toczyło się pod kontrolą naszego zespołu, jaślanki od początku spotkania bardzo dobrze odczytały grę rzeszowianek. Skuteczną zagrywką zaskoczyły zespół z Rzeszowa, grając poprawnie w kontrataku UKS pewnie pokonał ekipę MKS V LO Rzeszów 2:0 w setach (25:15), (25:18).

Drugi pojedynek z drużyną Developres SkyRes VLO Rzeszów rozpoczął się od wysokiego prowadzenia ekipy gospodarzy. Wysoki zespół Developresu, aspirujący w tym sezonie do zdobycia Mistrzostwa Polski w kategorii kadetek, pewnie wygrał pierwszą partię. Drugi set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia jasielskiego zespołu 7:2, dobrze spisywały się w ataku Daria Pykosz, Ewelina Gomułka, Aleksandra Michalec. Poprawne przyjęcie zagrywki, oraz dobra gra w obronie, przynosiły kolejne punkty. Jaślanki utrzymywały przewagę punktową do stanu 12:7. Skuteczna zagrywka ze strony Developresu, doprowadziła do wyrównania stanu partii, oraz do kilku punktowego prowadzenia. Jasielski zespół podjął walkę w końcówce tej partii, niestety ostatecznie przegrał tego seta 25:18, oraz cały pojedynek 2:0.

Przed ostatnią kolejką, która będzie rozgrywana w Jaśle 21.11.2015 jaślanki już zapewniły sobie udział w grupie finałowej która liczyć będzie 6 najlepszych ekip z województwa podkarpackiego.

UKS „MOSiR” Jasło: Kinga Buba, Weronika Kosiba, Aleksandra Michalec (kapitan), Daria Pykosz, Ewelina Gomułka, Martyna Trojan, Izabela Dąbrowska, Patrycja Maczuga (libero), Natalia Wolan, Karolina Przewoźnik, Martyna Bek, Renata Szary (libero).
Trener: Tomasz Janusz

PODKARPACKA LIGA MŁODZICZEK

UKS San Lesko – UKS „MOSiR” Jasło
0:2 (7:25, 18:25, 0:0)
Karpaty MOSiR Krosno – UKS „MOSiR” Jasło
0:2 (5:25, 18:25, 0:0)

Wyjazdowymi meczami młodziczki UKS „MOSiR” Jasło zakończyły pierwszą rundę eliminacji do grupy finałowej P L M. W Krośnie zmierzyły się kolejno z UKS San Lesko, oraz MOSiR Karpaty Krosno odnosząc dwa zwycięstwa. Mecz z UKS San miał jednostronny przebieg, rozgrywany był pod dyktando naszych zawodniczek. Jasielski zespół dominował na boisku w wszystkich elementach gry odnosząc łatwe zwycięstwo. Pierwszy set drugiego meczu miał podobny
przebieg jak poprzedni mecz. Zdecydowana zagrywka, oraz staranna gra w polu pozwoliły na szybkie wygranie tej partii. Zadowolone łatwą wygraną zawodniczki UKS-u do kolejnego seta przystąpiły mało skoncentrowane. Pomimo 2-3 punktowego prowadzenia od początku tej partii w grze brak było staranności, popełniały dużo nie wymuszonych błędów. W konsekwencji gospodynie odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 16:13. Po chwilowym zastoju zespół powrócił do swojej dobrej dyspozycji, szybko zniwelował straty punktowe i wyszedł na jedno punktowe prowadzenie, które zwiększał systematycznie do końca seta.

UKS „MOSiR” Jasło: Daria Pykosz, Karolina Kopera (kapitan), Aleksandra Michalec, Julia Warchoł, Julia Adam, Emilia Osika, Patrycja Kosiba, Kamila Cholewiak, Joanna Bernacka (libero), Katarzyna Filipek, Gabriela Karamon, Julia Myśliwiec.
Trener: Leszek Wierzgacz