Na drogach

Czeluśnica: samochód wypadł z jezdni, cztery osoby poszkodowane

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, w którym ucierpiały cztery osoby. Samochód osobowy, którym podróżowali, zjechał z jezdni i zatrzymał się w przydrożnym rowie melioracyjnym. Poszkodowani zostali odwiezieni karetkami Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala, gdzie udzielana jest im pomoc medyczna.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do zdarzenia doszło około godziny 19:20 w miejscowości Czeluśnica (gmina Tarnowiec). Jak wynika ze wstępnych ustaleń, samochód osobowy Renault Megane poruszał się drogą powiatową w kierunku Umieszcza. Na łuku jezdni kierujący pojazdem – z nieznanych nam przyczyn – zjechał gwałtownie na pobocze. Samochód zjechał z niewysokiej skarpy i zatrzymał się w przydrożnym rowie melioracyjnym. Według relacji przypadkowych osób, mężczyzna chciał w ten sposób uniknąć zderzenia z przebiegającym przez drogę zwierzęciem leśnym, jednak ta informacja nie została oficjalnie potwierdzona przez służby ratownicze. – Cały czas trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie. – usłyszeliśmy.

Na miejsce jako pierwszy przybył specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego, który zajął się osobami poszkodowanymi. Z uwagi na to, że cała czwórka, która podróżowała pojazdem, wymagała transportu do szpitala celem dalszej diagnostyki doznanych obrażeń ciała, konieczne było zadysponowanie dodatkowego zespołu ratownictwa medycznego (podstawowego).

W działaniach uczestniczyły również dwa zastępy straży pożarnej – samochody ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Tarnowcu. Ich działania polegały na zabezpieczeniu terenu oraz odłączeniu instalacji gazowej w uszkodzonym pojeździe.

Wyjaśnianiem przyczyn tego zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z Posterunku Policji w Tarnowcu. Mundurowi potwierdzili, że kierujący samochodem był trzeźwy. Droga powiatowa relacji Czeluśnica-Umieszcz była częściowo zablokowana na czas prowadzonej akcji ratowniczej. W tym czasie ruch na tym odcinku odbywał się wahadłowo.

180616(2)

180616(3)

180616(4)

180616(5)

180616(6)

180616(7)

180616(8)

180616(9)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE