Informacje

Zarzuty za rozbój i paserstwo

Jasielscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej zatrzymali pasera oraz dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Napastnicy zabrali 35-latkowi portfel z pieniędzmi i dokumentami. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Około godz. 20, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturujących się osobach na płycie Rynku. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze Straży Miejskiej. Policjanci w toku podjętych czynności, ustalili, że 35-letni mieszkaniec Jasła, wraz z czterema mężczyznami, spożywał alkohol. Kiedy miał zamiar udać się do domu, doszło pomiędzy nimi do awantury, podczas której prawdopodobnie skradziono mu portfel z pieniędzmi, kartą bankomatową i dokumentami.  
 
Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Jaśle przeglądnęli zapis monitoringu miejskiego. Na jego podstawie ustalili, że będący w tej grupie, dwaj mężczyźni, 24 i 57-letni mieszkańcy Jasła, przewrócili pokrzywdzonego i ukradli mu z kieszeni spodni portfel. Skradzione mienie przejął od nich 41-letni mężczyzna, który następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.  
 
Podejrzani zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. 24 i 57-letni mieszkańcy Jasła usłyszeli zarzut rozboju. Mężczyzna, który oddalił się z portfelem, usłyszał zarzut paserstwa.  
 
Wobec mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE