Na drogach

Krajowice: wjechał pod naczepę ciągnika siodłowego

Całkowicie zablokowana jest droga krajowa nr 73 między Jasłem, a Kołaczycami. W miejscowości Krajowice samochód osobowy uderzył w naczepę ciągnika siodłowego. Kierującego pierwszym z pojazdów trzeba było uwolnić przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Poszkodowany został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala. Okoliczności wypadku są wyjaśniane przez Policję.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do zdarzenia doszło po godzinie czternastej na odcinku drogi krajowej nr 73. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy marki Mazda 323F (na miejscowych numerach rejestracyjnych) jechał od strony Jasła w kierunku Kołaczyc. W miejscowości Krajowice, na jednym z łuków jezdni, kierujący pojazdem z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn zjechał nagle na przeciwny pas ruchu, gdzie uderzył w naczepę jadącego z naprzeciwka ciągnika siodłowego marki Scania. Po zderzeniu „osobówka” częściowo znajdowała się na jezdni, a częściowo (tyłem) na poboczu drogi.

Strażacy musieli ewakuować poszkodowanego kierowcę Mazdy przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Po wydobyciu na desce ortopedycznej z rozbitej karoserii został przekazany załodze Pogotowia Ratunkowego, a następnie przetransportowany karetką do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie przechodzi szczegółowe badania diagnostyczne.

Kierującemu ciągnikiem siodłowym nic się nie stało, był trzeźwy.

Do działań zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej (sekcja ratownictwa technicznego wraz z dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz samochód ratownictwa technicznego z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach), dwa zespoły ratownictwa medycznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle (specjalistyczny i podstawowy) oraz policyjne patrole (prewencji, ruchu drogowego oraz Posterunku w Kołaczycach).

Policyjny technik kryminalistyczny zabezpiecza ślady, wykonuje oględziny miejsca wypadku oraz biorących w nim udział pojazdów, a także sporządza dokumentację fotograficzną celem szczegółowego wyjaśnienia przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Droga krajowa nr 73 między Jasłem, a Kołaczycami została całkowicie zablokowana dla samochodów ciężarowych natomiast samochody osobowe objeżdżają miejsce zdarzenia lokalnymi szlakami komunikacyjnymi. W ciągu najbliższych minut mundurowi mają udrożnić jeden pas i wprowadzić tutaj ruch wahadłowy.

FOTOPRZESTROGA: Wypadek w Krajowicach: wjechał pod naczepę ciągnika siodłowego

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE