Na drogach

Staranował ogrodzenie i drzewo, a następnie dachował

52-letni mężczyzna trafił do jasielskiego szpitala po tym jak kierowany przez niego samochód osobowy zjechał nagle z jezdni, staranował przylegające do drogi ogrodzenie prywatnej posesji wraz z rosnącym na niej drzewem, a następnie dachował. Szczegółowe okoliczności tego wypadku wyjaśnia Policja.

Do wypadku drogowego doszło dzisiaj po godzinie czternastej w miejscowości Cieklin (gmina Dębowiec). Z dotychczas zgromadzonych informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi poruszał się drogą powiatową od strony Dębowca w kierunku Folusza. Na prostym odcinku drogi – z nieznanych na chwilę obecną przyczyn – pojazd zjechał nagle z jezdni na prawą stronę, w wyniku czego uderzył z impetem w przylegające do drogi ogrodzenie wykonane na betonowej podbudowie i rosnące na terenie prywatnej posesji drzewo. Samochód ostatecznie przewrócił się na dach.

Do kierującego nim mężczyzny został zadysponowany specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego. W wyniku doznanych obrażeń ciała 52-letni mieszkaniec gminy Dębowiec musiał zostać przetransportowany do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jaśle na szczegółową diagnostykę. Jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

W działania na miejscu zdarzenia, oprócz Państwowego Ratownictwa Medycznego, zostały zaangażowane również dwa zastępy straży pożarnej (samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz średni samochód ratowniczo-gaśniczy z OSP KSRG Dębowiec), a także funkcjonariusze Policji z Jasła.

Mundurowi zabezpieczyli ślady, sporządzili odpowiednią dokumentację, w tym szkic sytuacyjny oraz zdjęcia, a także wykonali oględziny uszkodzonego pojazdu. Okoliczności wypadku drogowego będą wyjaśniane w toku późniejszego postępowania.

Ruch na drodze powiatowej relacji Dębowiec-Folusz odbywał się w tym miejscu bez większych utrudnień.

Zdjęcia z miejsca wypadku otrzymaliśmy – za pośrednictwem naszego profilu na Facebook-u – od Czytelnika Karola. Serdecznie dziękujemy!

wyp_Cielin02

wyp_Cielin03

wyp_Cielin04

wyp_Cielin05

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE