Informacje

Wypadek na remontowanym moście. Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec ratowniczy

Podczas robót budowlanych prowadzonych w związku z modernizacją jednego z mostów w miejscowości Kąty doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym ucierpiał jeden z robotników. Mężczyzna prawdopodobnie został uderzony betonowym elementem, w wyniku czego doznał poważnych obrażeń kończyny dolnej. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do jednego z rzeszowskich szpitali.

Zdjęcie ilustrujące. Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Zdjęcie ilustrujące. Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

W Kątach (gmina Nowy Żmigród) trwają roboty budowlane w związku z przebudową mostu na rzece Wisłoce w ciągu drogi powiatowej relacji Brzezowa-Samoklęski. Dzisiejszego popołudnia doszło tam do nieszczęśliwego w skutkach wypadku przy pracy, w którym ucierpiał jeden z robotników. Podczas przemieszczania elementów konstrukcyjnych budowli przy użyciu specjalistycznego dźwigu, prawdopodobnie jeden z nich uderzył w mężczyznę, powodując u niego rozległy uraz zmiażdżeniowy kończyny dolnej. Wobec tego konieczna była interwencja medyczna.

Na miejsce zdarzenia został zadysponowany specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego, a także trzy zastępy straży pożarnej: jeden z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (samochód ratownictwa technicznego) oraz dwa z okolicznych jednostek ochotniczych straży pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (Skalnik, Łysa Góra).

Po zaopatrzeniu obrażeń przez załogę karetki poszkodowany (w stanie przytomnym) został ewakuowany z miejsca zdarzenia, a następnie przekazany przybyłemu na miejsce Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu z bazy w Sanoku. Podjęto decyzję, aby 51-letniego mieszkańca gminy Jasło przetransportować śmigłowcem ratowniczym do najbliższego centrum urazowego – przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie. Ponadto o wypadku została powiadomiona Państwowa Inspekcja Pracy.

(red.)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE