Na drogach

Motorowerzysta potrącony przez samochód osobowy

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Ulaszowice w Jaśle. Kierująca samochodem osobowym, włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo motorowerowi. Jego kierowca doznał obrażeń ciała i został zabrany przez karetkę do pobliskiego szpitala.

Około godziny trzynastej na terenie jednego ze skrzyżowań w Jaśle miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego oraz motoroweru, w wyniku którego ucierpiała jedna osoba. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że samochód osobowy Toyota Yaris jechał ulicą Ulaszowice. Dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Lwowską kierująca pojazdem prawdopodobnie nie zachowała należytej ostrożności i chcąc wykonać manewr skrętu w lewo doprowadziła do zderzenia z jadącym od strony Krosna motorowerem.

Kierujący jednośladem w wyniku uderzenia przez pojazd upadł na jezdnię, doznając przy tym obrażeń ciała. 78-letni mieszkaniec gminy Jasło został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do pobliskiego szpitala. Na chwilę obecną nie jest znany jego stan zdrowia, mężczyzna przechodzi kompleksowe badania diagnostyczne.

Obydwoje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Ich rola ograniczyła się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych za pomocą taśmy ostrzegawczej.

Pas drogi krajowej nr 73 od strony Krosna w kierunku centrum miasta został zablokowany. Do czasu zakończenia czynności dochodzeniowo-śledczych ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE