Na drogach

Wypadek w Cieklinie: wymusił pierwszeństwo

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Cieklinie. 25-latek, kierując oplem astrą podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, wymusił pierwszeństwo jadącemu z przeciwka volkswagenowi, doprowadzając do czołowego zderzenia pojazdów. Kierujący volkswagenem z obrażeniami trafił do szpitala.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle
 
Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godz. 17.30. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący oplem astrą 25-letni mieszkaniec gminy Dębowiec, jechał drogą powiatową w kierunku Folusza.  W Cieklinie na skrzyżowaniu z drogą do miejscowości Dobrynia, podjął manewr  skrętu w lewo doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka passatem. Kierujący passatem 21-latek z obrażeniami trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 
 
Interweniujący policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów, wykonali dokumentację fotograficzną. Przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE