Informacje

Wypadek z udziałem ciągnika rolniczego: poszkodowany zabrany przez śmigłowiec LPR

Tuż przed godziną dziewiątą w miejscowości Samoklęski (gmina Osiek Jasielski) doszło do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego. Na miejsce zdarzenia zostały skierowane wszystkie służby ratownicze. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do jednego z rzeszowskich szpitali.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Rannemu w wypadku mężczyźnie pomocy udzieliła załoga przybyłego na miejsce specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego z podstacji Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle w Nowym Żmigrodzie. Z uwagi na charakter doznanych przez niego obrażeń ciała oraz trudny dojazd do miejsca zdarzenia zdecydowano o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Sanoku. Poszkodowany 54-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski został przetransportowany drogą powietrzną do centrum urazowego przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Miejsce wypadku zostało zabezpieczone przez trzy zastępy straży pożarnej (dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz jeden z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalniku).

Okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.

START I ODLOT ŚMIGŁOWCA Z MIEJSCA ZDARZENIA:

fot_8355

fot_8362

fot_8390

fot_8406

fot_8419

fot_8433

fot_8441

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Wypadek z udziałem ciągnika rolniczego: poszkodowany zabrany przez śmigłowiec LPR”