Na drogach

Zderzenie dwóch pojazdów na wysokości targowiska miejskiego w Kołaczycach

Dwie osoby ucierpiały w wyniku zderzenia samochodów osobowych na wysokości targowiska miejskiego w Kołaczycach. Poszkodowani karetkami Pogotowia Ratunkowego zostali przewiezieni do jasielskiego szpitala, ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.

Do zdarzenia doszło około godziny 18 na ulicy 17-go Stycznia w Kołaczycach. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że jadący od strony drogi krajowej nr 73 samochód osobowy Mercedes-Benz zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym Skoda Fabia, którym podróżowała matka z dzieckiem.

Na miejsce przybyły służby ratownicze, w tym dwa zespoły ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle (specjalistyczny i podstawowy), sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach oraz patrol z Posterunku Policji w Kołaczycach.

Osoby podróżujące Skodą zostały przewiezione na badania diagnostyczne do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, natomiast kierujący Mercedesem 19-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce nie doznał żadnych obrażeń ciała, był trzeźwy. Życiu poszkodowanych nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Z uszkodzonych pojazdów na jezdnię wyciekły płyny eksploatacyjne, które zostały zneutralizowane przez strażaków za pomocą sorbentu.

Droga powiatowa na wysokości targowiska miejskiego w Kołaczycach była przez kilkadziesiąt minut całkowicie zablokowana. Przejeżdżający w okolicy użytkownicy ruchu drogowego korzystali z objazdu biegnącą równolegle do niej lokalną uliczką.

Okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia Policja.

kol_kolaczyce02

kol_kolaczyce03

kol_kolaczyce04

kol_kolaczyce05

kol_kolaczyce06

kol_kolaczyce07

kol_kolaczyce08

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE