Na drogach

Podsumowanie „listopadowego weekendu” na drogach powiatu jasielskiego

Policjanci z jasielskiej komendy podsumowali długi listopadowy weekend. Na drogach naszego powiatu doszło do kilku kolizji oraz tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Nie obyło się także bez ujawnienia kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Od minionego czwartku 10 listopada do niedzieli 13 listopada, na drogach powiatu jasielskiego policjanci prowadzili działania „Listopadowy Weekend 2016”. W tym okresie zwracali uwagę na przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego m.in. stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz trzeźwość kierowców.

Policjanci interweniowali w związku z 9 zdarzeniami drogowymi. W jednym z tych zdarzeń, zginął pieszy, który został potrącony przez samochód osobowy na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach. W pozostałych ośmiu przypadkach, były to kolizje, w których nikt nie doznał poważnych obrażeń, a ich przyczyną było m.in. niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, niezachowanie bezpiecznych odległości pomiędzy pojazdami oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

W czasie kontroli drogowych policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE