Kultura | rozrywka | edukacja

Szebnie: Mikołajkowe głośne czytanie

Święty Mikołaj kojarzy się nam z czerwonym strojem, czapką i workiem pełnym prezentów oraz z tym, że podróżuje w saniach zaprzęgniętych przez renifery. Ten oczekiwany gość przybył do Sali Domu Ludowego w Szebniach 1 grudnia 2016 r. wraz z Teatrem Urwis.

Fot. © GBP w Jaśle z/s w Szebniach
Fot. © GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Uroczyste spotkanie rozpoczęło się od głośnego odczytania „Listu do Świętego Mikołaja” przez rodziców, bibliotekarzy i dzieci w ramach akcji „Gmina Jasło czyta dzieciom”.

W podróż na bezludną wyspę uczestników spotkania zabrali aktorzy z Teatru Urwis. Główny bohater-Piotruś jest biednym chłopcem, żyjącym na wsi. Pewnego dnia spotyka staruszkę, która odmieni jego los, dając mu starą mapę. Chłopiec postanawia wyruszyć w morską podróż, aby odnaleźć skarb. Piotruś przeżywa liczne przygody i spotyka nowych przyjaciół. Opowiadanie pełne niezwykłych przygód, wspólnych zabaw i niespodzianek. Niemniej jednak w tym szczególnym dniu największą atrakcją dla przybyłych gości było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wręczył wszystkim drobne upominki.

Impreza zgromadziła ponad 60 dzieci oraz ich rodziców i opiekunów. Po zakończonym spotkaniu wszyscy uczestnicy rozchodzili się do domów z wielkimi uśmiechami na buziach, radośni i zadowoleni z miło spędzonego wspólnego wieczoru.

Organizatorami byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Anna Łepkowska – Radna wsi Szebnie, Świetlica wiejska GOK w Szebniach, Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach oraz Sołtys wsi.

(GBP w Jaśle z/s w Szebniach)

SŁOWA KLUCZOWE