Informacje

„Szlachetna Paczka” od jasielskich policjantów

Po raz kolejny funkcjonariusze i pracownicy cywilni jasielskiej Policji włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Jej ideą jest przekazywanie bezpośredniej pomocy osobom najbardziej potrzebującym, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zakupione przez policjantów prezenty trafiły do jednej z jasielskich rodzin.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle

„Szlachetna Paczka” to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy realizowanej przez Stowarzyszenie WIOSNA. Główną ideą tej akcji jest chęć przekazywania bezpośredniej pomocy, tak by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Najważniejsze jednak w tej akcji jest spotkanie z drugim człowiekiem. Dlatego w okresie świątecznym policjanci nie zapomnieli o rodzinach i osobach potrzebujących wsparcia i aktywnie przyłączyli się do realizacji tej idei.

Policjanci z anonimowej bazy wybrali jedną rodzinę, której postanowili pomóc. Za pieniądze zebrane wśród funkcjonariuszy i pracowników jasielskiej komendy policji, przygotowali „szlachetną paczkę” na podstawie listy potrzeb sporządzonej przez wolontariuszy. Znalazły się w niej m.in. produkty żywnościowe, środki czystości, odzież i sprzęt AGD.

Dzisiaj przed południem wolontariusze i policjanci z Komendantem Powiatowym Policji w Jaśle nadkomisarzem Jackiem Krzyżakiem, odwiedzili wybraną rodzinę i przekazali przygotowane dla niej paczki. Podarunki trafiły do rodziny, w której mama wychowuje samotnie niepełnosprawnego syna. Prezenty sprawiły dużą radość i wywołały uśmiech na twarzach domowników.

W imieniu obdarowanej rodziny, serdecznie dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom komendy, którzy wsparli akcję.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE